פרשת הצוללות: דוד שרן יחזור לתפקיד מזכיר קצא"א אך עדיין יורחק מהמשרדים

השופט עמי קובו קיבל באופן חלקי את הערעור של שרן על הרחקתו מהחברה וקבע כי הוא יעבוד ממשרדי חברת דוראד, המוחזקת על ידי קצא"א - מבלי שיוכל להשתמש במחשביה

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד שרן
אפרת נוימן

השופט עמי קובו מבית המשפט המחוזי מרכז קיבל היום (ג') באופן חלקי את הערעור שהגיש מזכיר קצא"א דוד שרן על הרחקתו מהחברה במסגרת חקירת פרשת 3000 (פרשת הצוללות). השופט קבע כי שרן יכול לחזור בשבוע הבא לעיסוקו כמזכיר החברה אך עדיין נאסר עליו להגיע למשרדים. שרן יוכל לעבוד ממשרדי חברת דוראד, שהיא חברה המוחזקת על ידי קצא"א.

שרן נעצר בתחילת יולי והוא חשוד בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע. אחרי 11 ימי מעצר הוא שוחרר בתנאים מגבילים, שכללו הרחקה למשך 21 יום. בתחילת אוקטובר קבעה השופטת רון כי הוא יורחק מהחברה למשך 30 יום נוספים (ערעור על ההחלטה נדחה) כך שהרחקתו הסתיימה בתחילת נובמבר ואז אישרה השופטת הרחקה למשך 30 יום נוספים. שרן עירער על החלטה זו.

בדיון שנערך היום בערעור אמר עורך דינו של שרן, איתן מעוז, כי כבר חודשיים וחצי שרן אינו עובד. פקד רעות ענוים שייצגה את היחידה החוקרת חזרה על כך כי מדובר בחקירה מורכבת, רגישה ומרובת מעורבים. היא הפנתה את השופט לשתי פעולות חקירה שעדיין לא בוצעו וקיים חשש לשיבוש אם שרן ישוב לעבודתו לפני שיבוצעו.

השופט ציין כי "בשים לב לכך שהעורר רשאי לעמוד בקשר עם עובדי קצא"א סבורני כי החשש לשיבוש החקירה מעצם חזרתו לעבודה הנו מוגבל", ולכן אישר לו לחזור לתפקיד אך לא ממשרדי החברה. על שרן נאסרה גישה למחשבים ולמיילים של חברת דוראד או קצא"א באופן אלקטרוני והוא רשאי לעסוק במיילים מודפסים.

שרן, שנכנס לתפקיד מזכיר קצא"א ב-2013, יצא לחופשה ללא תשלום ב-2014 לאחר שהחל לעבוד בלשכת ראש הממשלה נתניהו. תקן המזכיר בקצא"א נשמר עבורו בתקופת היעדרותו והוא חזר אליו לאחר שעזב את הלשכה ב-2016. הוא סגן אלוף במילואים ומקורב לשתי דמויות מפתח בתיק 3000 - סגן ראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף ועד המדינה מיקי גנור. שרן נמנה עם מקורביו של גרי חכים, איש ליכוד וגיסו של שר האנרגיה המכהן, יובל שטייניץ (הליכוד). את דרכו הציבורית החל שרן ב-1999 כיועצו של שטייניץ, בתקופה שבה כיהן כיו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. את הוועדה ניהל באותה עת בר יוסף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker