הנציגה של פרנק לואי לאנשי האוצר: כשתחזרו לישראל תוזמנו בשעה 5 לאולמרט והוא יכתיב לכם את תנאי ההסכם

כך על פי חשיפת "ידיעות אחרונות" הבוקר, פרטים מהחקירה המתנהלת נגד אהוד אולמרט בחשד להטיית מכרז רכישת בנק לאומי; באותה תקופה אולמרט כיהן כשר האוצר; בן דוד היא עורכת דין במשרד גרוס; בנו של אהוד אולמרט נשוי לבתו של יוסי גרוס

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

"כשתחזרו לישראל, תוזמנו בשעה חמש לאהוד אולמרט. הוא יכתיב לכם את השינויים שאנחנו דורשים". כך, על פי אנשי החשב הכללי אמרה להם עו"ד תמי בן דוד, שייצגה את קבוצת פרנק לואי, בהתמודדות על בנק לאומי. זאת על פי חשיפת "ידיעות אחרונות" הבוקר, פרטים מהחקירה המתנהלת נגד אהוד אולמרט בחשד להטיית מכרז רכישת גרעין השליטה בבנק לאומי לטובת לואי, מקורבו. אולמרט כיהן אז כשר האוצר. בן דוד היא עורכת דין במשרד גרוס ובנו של אהוד אולמרט, נשוי לבתו של יוסי גרוס.

התחקיר המתבסס על חקירת המשטרה המעלה חשדות כי אולמרט ניסה להטות את המכרז לטובת מקורבו. על פי החקירה העניין הציק כמעט לכל הנוכחים בחדר פרט למנכ"ל המשרד אז, יוסי בכר. עוד נטען כי במהלך החקירה התקשו חוקרי המשטרה לקבל שיתוף פעולה עם בנק ישראל שלא שש להמציא להם מסמכים. בפגישה אחרת שנערכה מאוחר יותר, התעמת זליכה עם אולמרט והטיח בו כי השינויים שהוא מבקש לערוך יביאו לכך שבנק לאומי יירכש מתחת להערכת השווי שלו - לראשונה בתולדות המדינה. על פי החקירה בישיבה הזאת אולמרט החליט לסגת בו מהשינויים המהותיים שהציע.

לשכת אולמרט ותמי בן דוד הגיבו כי מסרו את כל הידוע להם לחוקרי המשטרה. עו"ד גרוס העיד כי לא טיפל כלל בענייני פרנק לואי. מבנק ישראל נמסר כי אין יסוד לטענה שהבנק לא סייע למשטרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker