פרשת בזק: הרחקתו של פילבר ממשרד התקשורת הוארכה עד לסוף אוקטובר

מנכ"ל משרד התקשורת מורחק מהמשרד מאז מעצרו בתחילת יולי בגין חשדות בעבירות של מרמה והפרת אמונים, וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פילבר
שלמה פילברצילום: אמיל סלמן

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, יורחק ממשרד התקשורת למשך שבוע אחד נוסף. רשות ניירות ערך הגישה היום (ה') לבית המשפט השלום בתל אביב בקשה מוסכמת להארכת תקופת התנאים המגבילים שחלים על פילבר עד ל-29 באוקטובר. בבקשה ציינה הרשות שוב כי "מלאכת איסוף חומר הראיות ועיבודו נמצאת בשלבים מתקדמים, והתיק עתיד לעבור לעיון הפרקליטות בתקופה הקרובה". עורכי דינו של פילבר, דרור ארד אילון ויובל נחמני הסכימו לבקשה.

לפני כחודש נענתה השופטת רונית פוזננסקי כץ באופן חלקי לבקשתה של רשות ניירות ערך, והאריכה את התנאים המגבילים שחלו על פילבר בחודש אחד נוסף (רשות ניירות ערך ביקשה להאריך אותם ב-45 ימים). התנאים הללו כוללים בין היתר איסור על יציאה מהארץ שהוטל עליו מאז מעצרו וכן האיסור ליצור כל קשר עם עובדי משרד התקשורת או בזק.

"כאשר החשד הוא לעבירות מהסוג שהונח בפניי, וכאשר מדובר בחשוד שממלא תפקיד בכיר שאליו נבחר על ידי ראש הממשלה, הרי שלא ניתן להקל ראש בכך, ויש לתת משקל ממשי גם לשאלת התנאים המגבילים, על מנת להגן על הפעילות השוטפת של משרד התקשורת", ציינה.

עם זאת, השופטת גם פנתה במסר לרשות ואמרה כי "הגם שבכוונתי להאריך את התנאים המגבילים, הרי שאעשה זאת תוך שאני מנחה את רשות ניירות ערך להאיץ ולהשלים את חקירתה בעניינו של פילבר, ובכלל זאת להטיח בו את מכלול הראיות שהוצגו בפניי ושטרם הוטחו בפניו".

פילבר (54) מונה ביוני 2015 על ידי ראש הממשלה ושר התקשורת דאז, בנימין נתניהו, למנכ"ל משרד התקשורת. הוא מורחק ממשרד התקשורת מאז מעצרו בתחילת יולי בגין חשדות בעבירות של מרמה והפרת אמונים, וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. הוא שהה בתחילה במעצר בית מלא במשך מספר שבועות, ולאחר מכן שוחרר בתנאים מגבילים ובכפוף להפקדת ערבות בנקאית של 400 אלף שקל.

ברשות ניירות ערך אומרים כי אספו ראיות המצביעות על כך שפילבר פעל במסגרת תפקידו בדרכי מרמה לקידום האינטרסים של בזק במשרד התקשורת. לדבריהם, ממצאי החקירה העלו חשד ממשי כי פילבר פעל בצורה שיטתית, מכוונת ומתמשכת כדי להעביר לבזק מסמכים מסווגים, ניירות עמדה פנימיים, תכתובות ומסמכים מדיונים פנימיים - פעולות שהסתיר לכאורה מהגורמים המקצועיים והמשפטיים של משרד התקשורת. על פי טענת הרשות, בחקירה עלה כי אנשי בזק נהגו להעביר לפילבר את עמדתם על גבי המסמכים שהדליף להם והוסיפו עליהם תיקונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker