חשד: ישראלים לא דיווחו על הכנסות של מיליוני שקלים ממשחקי פוקר

רשות המסים פשטה על מקום שבו מתקיימים משחקי מזל בהיקפים כספיים ניכרים, בעת שנכחו בו כ-150 איש ועצרה את אחד המארגנים ■ חשוד נוסף שלא דיווח על הכנסות של כ-195 אלף שקל שוחרר בערבות

אפרת נוימן
צילום: IPC סבב הפוקר הישרא
אפרת נוימן

רשות המסים הודיעה הבוקר כי היא ערכה פעילות חקירתית מרוכזת, הנוגעת לתחום ההימורים - ובפרט לענף משחקי הפוקר. במסגרת הפעילות נחקרו, בשלב זה, מספר חשודים שלפי החשד לא דיווחו על הכנסות של מיליוני שקלים.

אחד מהחשודים הוא אייל אשכר (24), מתל אביב, בעל מניות ודירקטור באקדמיה הישראלית לפוקר. לפי החשד הוא לא דיווח על הכנסות שהתקבלו בגין השתתפותו בתחרויות פוקר ברחבי העולם. במסגרת החקירה בוצע חיפוש בביתו ונתפסו מחשבים ומסמכים שיש להם קשר לחשדות הנחקרים.

לפי החשד, בין 2016-2012 אשכר לא דיווח על הכנסות של כ-195 אלף דולר שהרוויח מתחרויות פוקר. בחשבונות הבנק שלו הופקדו בין 2016-2010 כ-850 אלף שקל שמקורם במהמרים אחרים בגין פלטפורמת הימורים שהוא סיפק להם. הוא שוחרר בהסכמה בערבות בבית משפט השלום בתל אביב. בבקשה שהגישה רשות המסים לבית המשפט לשחרור בערבות נכתב כי הוא הודה במיוחס לו.

בפשיטה על מקום בו מתקיימים משחקי מזל בהיקפים כספיים ניכרים, שבו נכחו כ-150 איש, נעצר אבי ערבה (35), מראשון לציון בחשד כי מזה מספר שנים הוא מארגן משחקי מזל כשמחזורי ההימורים שבניהולו נאמדים במיליוני שקלים. הפעילות הזאת של ערבה וההכנסות הנובעות ממנה לא דווחו לרשות המסים ובמקום זאת הוא דיווח כי הוא חסר הכנסה החל משנת 2014. הוא שמר בחקירתו על זכות השתיקה ומעצרו הוארך בבית משפט השלום בראשון לציון בהסכמה עד למחר (19.10) בשעה 16:00.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ