אפרת נוימן

השופט עמי קובו מבית המשפט המחוזי מרכז דחה אתמול (א') את הערעור שהגיש דוד שרן, מזכיר קצא"א, על הארכת הרחקתו ממקום עבודתו.

שרן נעצר בתחילת יולי במסגרת חקירת "פרשת 3000" המכונה גם פרשת הצוללות, והוא חשוד בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע. אחרי 11 ימי מעצר הוא שוחרר בתנאים מגבילים, שכללו הרחקה החל מה-12 לספטמבר ממשרדי קצא"א למשך 21 יום. בתחילת החודש קבעה השופטת עינת רון מבית משפט השלום בראשון לציון כי הוא יורחק מהחברה למשך 30 יום נוספים.

שרן הגיש ערעור על ההחלטה ובדיון שנערך אתמול קבע השופט קובו כי לא נפל בה פגם. נציגת המדינה ציינה בדיון כי מדובר בפרשה "מהסבוכות והמורכבות שהיו בתולדות המדינה". היא הוסיפה כי נכון לעכשיו היא לא יכולה להרחיב מהן הסיבות להרחקתו של שרן מקצא"א וכי הן מצויות בנספח סודי שהציגה לבית המשפט.

קובו ציין בהחלטתו כי בשלב זה קיימות מספר פעולות חקירה ואם יבוטל כעת איסור ההרחקה הדבר עלול להוביל לשיבוש חקירה. "אני ער לפגיעה בתעסוקתו של העורר ולפגיעה בפרנסתו בשל ההרחקה האמורה, ואולם בשלב הנוכחי סבורני כי אין מנוס מכך". הוא הוסיף כי אם תתבקש הארכה נוספת המשטרה תצטרך למסור צפי מדויק ככל האפשר למועד ביצוע פעולות החקירה הניתנות לשיבוש.

שרן, שנכנס לתפקיד מזכיר קצא"א ב-2013, יצא לחופשה ללא תשלום ב-2014 לאחר שהחל לעבוד בלשכת ראש הממשלה נתניהו. תקן המזכיר בקצא"א נשמר בעבורו בתקופת היעדרותו והוא חזר אליו לאחר שעזב את הלשכה ב-2016. הוא סגן אלוף במילואים ומקורב לשתי דמויות מפתח בתיק 3000 - סגן ראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף ועד המדינה מיקי גנור. שרן נמנה עם מקורביו של גרי חכים, איש ליכוד וגיסו של שר האנרגיה המכהן, יובל שטייניץ (הליכוד). את דרכו הציבורית החל שרן ב-1999 כיועצו של שטייניץ, בתקופה שבה כיהן כיו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. את הוועדה ניהל באותה עת בר יוסף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker