עודד דסאו לביהמ"ש: "העיקולים מונעים ממני לדאוג לביתי"

לפני כחודשיים דחה בית המשפט את בקשתו של דסאו להורות על ביטול צווי כינוס נכסים על מניותיו בחברת גולן

כרמל בן צור

איש העסקים עודד דסאו הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב הודעה ובקשה לקיום דיון דחוף, ממנה עולה כי לאור העיקולים הרבים שהטילה על כלל נכסיו חברת בייז השקעות ישראל, נמנע ממנו לדאוג "אפילו לצורכי ביתו ומזונותיו".

לפני כחודשיים דחה בית המשפט את בקשתו של דסאו להורות על ביטול צווי כינוס נכסים על מניותיו בחברת גולן. צווי הכינוס הוצאו לבקשת חברת בייז השקעות לאור תביעה כספית שהגישה נגד דסאו, שעניינה אי-פרעון הלוואה שהעמידה החברה לדסאו, בסך 5 מיליון שקל.

דסאו טוען בבקשה החדשה שהגיש כי מינויו של הכונס גרם לקריסת שווי החברה מ-100 מיליון שקל לכ-25 מיליון שקל כיום - שהסבו לו נזקים, לפי שווי אחזקותיו בחברה, של יותר מ-50 מיליון שקל.

לפי עמדת דסאו, לא היה מקום לתת את צווי הכינוס, שכן בייז לא הגישה תביעה לאכיפת הסכם שעבוד, אלא תביעה כספית. לשיטתו, ניתן לבקש מינוי כונס זמני רק בתובענה למימוש הסכם משכון ולא כסעד זמני בתביעה כספית. לדבריו, הכונס הזמני לא ישרת את הסעד הסופי בתביעה הכספית, שכן סעד זמני זה אמור להבטיח את התביעה שהוגשה במסגרתו.

לטענתו, אם יתממשו צווי הכינוס תסוכל הגנתו למקרה שהתביעה תידחה - שכן הוא ימצא עצמו לפני מעשה גמור, עוד בטרם נדון הההליך העיקרי לגופו. הרשם איתן אורנשטיין דחה את הבקשה ומצא כי התקיימו התנאים הדרושים למינוי כונס למניות. בגין בקשתו חויב דסאו בהוצאות בסך 10,000 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker