החובות של השף רפי כהן: יותר מ-14 מיליון שקל

מדובר בחובות אישיים ושל חברות בבעלותו ■ השופט אורנשטיין הוציא אתמול צו כינוס לנכסיו, וכהן נדרש לשלם מדי חודש 7,500 שקל לקופת הכינוס ■ כהן: "במשך 17 שנה לא איחרתי בתשלום ולו ביום אחד"

אפרת נוימן
רפי כהן בבית המשפט
רפי כהן בבית המשפט

השופט איתן אורנשטיין, נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, נתן אתמול (א') צו לכינוס נכסיו של השף רפי כהן. בסמוך לפני הדיון שנערך אתמול, התקבל תסקיר של המנהל המיוחד, עו"ד ליאור כספי, ובו הוא סקר את החובות והנכסים של כהן. אורנשטיין ציין כי מהתסקיר עולה שהיקף החובות האישיים של כהן ושל חברות בבעלותו מגיע ל-14 מיליון שקל, וכי סכום החוב צפוי עוד לעלות במיליוני שקלים נוכח דרישות של רשות המסים ושל נושים אחרים.

"המנהל המיוחד מצביע על כך שכספים שהצטברו בחברות נמשכו בדרך לא דרך, ואין זאת אלא שהועברו שלא כדין לכיסו הפרטי של החייב שרוקן את החברות מנכסיהן", כתב אורנשטיין בהחלטתו.

כהן ניהל במשך שנים רבות את מסעדת "רפאל" שבמלון דן ברחוב הירקון בתל אביב. באפריל הפסיקה המסעדה את פעילותה, והוגשה בקשה לפירוקה על ידי 13 עובדים אשר טענו כי הבעלים כהן נעלם ואיש אינו יודע היכן הוא. הם הדגישו כי כבר מפברואר הפסיקה החברה לשלם את שכרם.

בסוף אפריל הורה אורנשטיין על מתן צו פירוק לחברה המפעילה את המסעדה, והורה על המינוי של כספי כמפרק זמני של החברה. בסמוך לאחר מכן עזב כהן את הארץ וחזר רק בשבוע שעבר.

במהלך הדיון שהיה אתמול טען כהן כי יחזיר את חובותיו, אך לא מסר נתונים סדורים בנוגע לכך. "מעולם לא הייתי חייב כסף לאנשים", אמר כהן בדיון. "במשך 17 שנה לא איחרתי בתשלום ולו ביום אחד. יש לי הרבה ניסיון חיים בבני אדם. אני מגיל שש עובד. חיי מסעדה בממוצע במדינת ישראל באופן סטטיסטי הם 9 חודשים. אני לא מעוניין להרעיף עלי שבחים ולהלל את שמי, אני רק מעוניין לציין מספר עובדות: זו פעם ראשונה במשך 17 שנה שדבר כזה קורה ואני לא מבקש רחמים, התחשבות או אפליה, אני מבקש שלא יהיה חוק אחד לרפי כהן וחוק אחד לשאר".

אורנשטיין ציין כי הוא לא התעלם מכך שבבעלותו של כהן שני נכסים בנווה צדק בתל אביב, אך הוסיף כי יש עליהם משכנתאות במיליוני שקלים והנושים המובטחים, בנק לאומי ודיסקונט, פועלים למימוש שלהם. "טעם נוסף למסקנתי הינו שהחייב עזב את הארץ למשך זמן רב, לא שיתף פעולה עם המנהל המיוחד ועם נושיו, באופן שמבסס את הצורך במתן צו כינוס נכסים אשר יחייב שיתוף פעולה עם בעל התפקיד, מסירת פרטים ונתונים על העסקים והתנהלותו וכיוצא באלה". 

עוד נקבע כי כהן ישלם מדי חודש לקופת הכינוס 7,500 שקל והוא יגיש בתוך שבועיים לכונס הנכסים הרשמי דו"ח על מצב נכסיו, הכנסותיו, הוצאותיו וחובותיו. כנגד כהן הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker