פרשת בנק לאומי: חיקור דין לאיש העסקים פרנק לואי, שהתמודד על רכישת גרעין השליטה בבנק

(עדכון) צוות של המשטרה ייצא לאוסטרליה לחיקור דין במסגרת החקירה נגד אולמרט בחשד שניסה להטיית המכרז

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

צוות מהיחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה ייצא ביום רביעי לאוסטרליה כדי לבצע חיקור דין לאיש העסקים פרנק לואי, שהתמודד על רכישת גרעין השליטה בבנק לאומי. חיקור הדין נעשה במסגרת החקירה נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בחשד שניסה להטות את המכרז להפרטת בנק לאומי כדי לסייע ללואי. לואי לא התמודד לבסוף על רכישת גרעין השליטה ופרש מההתמודדות במכרז.

בראש הצוות שייצא לאוסטרליה עומד סנ"צ ערן קמין, ראש צוות החקירה בפרשה. במשטרה בדקו בשבועות האחרונים מספר מקומות אפשריים לביצוע חיקור הדין, ולפני ימים אחדים הוחלט כי החיקור יבוצע באוסטרליה שם מתגורר לואי ושם מתנהלים עסקיו.


בכירים במ’ המשפטים: לא יהיה מנוס מלהורות לפתוח בחקירה נגד אולמרט

בכירים במשרד המשפטים העריכו באחרונה בשיחות פרטיות, כי ככל הנראה לא יהיה מנוס מלהורות למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד אולמרט, בפרשת "מרכז ההשקעות" שבאחריות משרד התעשייה מסחר ותעסוקה. בדו"ח של מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, שהונח אתמול (רביעי) על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, המליץ המבקר לפתוח בחקירה פלילית נגד אולמרט, בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים. לפי הדו"ח, בעת שהיה שר התמ"ת, נתן אולמרט הטבות למפעל שיוצג על ידי חברו ושותפו לשעבר, עו"ד אורי מסר.

מקור בכיר הקשור לחקירה אמר כי "ריבוי המקרים שבהם קידם אולמרט את ענייניהם של לקוחותיו של עו"ד מסר מראה כי על פניו מדובר בשיטה - במובנים מסוימים זו פרשה חמורה מפרשת שמעון שבס". שבס הורשע לפני שלוש שנים בעבירות של מרמה והפרת אמונים לאחר שבעת שכיהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה קידם את עניינם של חבריו האחים שולדנפריי ואיש העסקים משה שטרן. דו"ח המבקר מצטט את פסק הדין בעניין שקבע כי "טוהר המידות נפגע באופן מהותי כאשר עובד הציבור

אולמרט בישיבת ועדת השרים לענייני התנתקות, אתמול. בתגובתו ליועמ"ש האשים אולמרט את המבקר במשוא פנים ובחוסר מקצועיות מפעיל את סמכותו השלטונית באופן המסייע לידידו הקרוב במיוחד כך שבין השניים היה קשר כלכלי. פגיעה זו הולכת וגוברת ככל שניגוד העניינים הוא חריף יותר וככל שמעמדו של איש הציבור רם יותר".

אחרי החלטת העליון להרשיע את שבס הכריז היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי ההחלטה תסייע לפרקליטות להילחם בשחיתות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker