עודד דסאו מסתבך שוב: נתבע להעביר לאונקולוג מניות של מלון ספא בחמת גדר

בבקשה שהגיש הרופא לבית המשפט נטען כי דסאו מתחמק מכתב נאמנות עליו חתם

כרמל בן צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כרמל בן צור

עוד תסבוכת משפטית לעודד דסאו: ד"ר אילן רון, רופא אונקולוג, הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב המרצת פתיחה, בה הוא מבקש הצהרה לפיה 10% ממניות חברת לב האגם שבבעלות דסאו ובניהולו, המחזיקה במחצית מהמניות של מלון הספא בחמת גדר, שייכים למעשה לו. כן מתבקש בית המשפט למנות את עורך דינו של רון, גיא קינן, לכונס נכסים על המניות להעבירן לידיו.

עו"ד וייסגלס, כך נטען, התרשם מדסאו לחיוב, ואמר לרון כי הוא נראה כאדם רציני ומקצועי. וייסגלס שימש באותם ימים כיועץ משפטי של חברת חמת גדר, המפעילה את אתר התיירות בחמת גדר. וייסגלס אמר שאתר התיירות נקלע לקשיים, ושהחברה מעוניינת להקים באתר מלון יוקרתי לנופש וספא. הוא דיווח שהחברה מחפשת שותף רציני, שישקיע כספים בהקמת מלון הספא.

לדברי רון, העסקה בחמת גדר עניינה מאוד את דסאו. לטענתו, כתוצאה מיוזמתו החל משא ומתן אינטנסיווי עם חמת גדר. במסגרת המו"מ נערכו מספר פגישות בין כל הצדדים, וחלקן התנהלו בביתו הפרטי של רון. לגרסתו, בכל אותן פגישות ודיונים הציג דסאו את עצמו ואותו כ"גוף אחד", המעוניין להשתלב בפרויקט.

בהמרצת הפתיחה נטען כי באחת הפגישות הראשונות שנערכו במשרדו של וייסגלס, דרש רון שדסאו יעלה על הכתב את התחייבותו לשיתוף במיזם המשותף. בהתאם, דסאו התחייב בכתב להעביר לבעלותו של רון 5% בהון המניות שיקצה לו התאגיד המשותף שיקום עם חמת גדר, שינהל את מלון הספא.

רון טוען כי על פי עסקה שנכרתה ב-2001 בין חמת גדר לדסאו ייסדו הצדדים את חברת ספאטבע, היא החברה שמנהלת כיום את מלון הספא שבחמת גדר. לאחר חתימת ההסכם, כך רון, הוא פנה אל דסאו מספר פעמים וחזר וביקש שיעביר לבעלותו 5% במלון הספא. בכל שיחה בין השניים חזר דסאו והבטיח לשמור בידיו הנאמנות את חלקו של רון ברווחים ממלון הספא, וזה האמין כי דסאו יקיים את התחייבותו.

לטענתו, במשך השנים האחרונות הוא ניסה מספר רב של פעמים לתאם עם דסאו פגישה כדי לממש את ההסכם ולבצע את העברת המניות, אך כל ניסיונותיו כשלו. "פעם אחר פעם נדחה רון על ידי בני משפחתו של דסאו בתירוצים שונים ומשונים, וכל התנהלותו של דסאו העידה שבכוונתו לחמוק מקיום התחייבויותיו", נכתב בהמרצת הפתיחה.

לדברי רון, "התחמקותו של דסאו מקיום כתב הנאמנות וההפרה הבוטה שלו, (...) וכן העובדה שמלון הספא זוכה להצלחה רבה - מחייבים מינוי של כונס נכסים לגבי המניות שלהן זכאי רון, כך שכונס הנכסים יעבירן לידיו". (הפ 260/07)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker