ענבל אור תשוחרר ממאסר בתנאי שתפקיד 12 אלף שקל במזומן

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע עוד כי על אור להמציא ערבות בנקאית על סך 24 אלף שקל, ולהתייצב לדיון בבית המשפט ביום ראשון בבוקר

יסמין גואטה
יסמין גואטה
ענבל אור
צילום: ניר קידר

אירית קלמן ברום, שופטת תורנית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הורתה הערב (ה') על שחרורה של ענבל אור מבית הסוהר בכפוף לכך שתפקיד 12 אלף שקל במזומן, ותמציא ערבות בנקאית על סך 24 אלף שקל. השופטת פסקה גם כי על אור להתייצב לדיון בבית המשפט ביום ראשון בבוקר.

אור נעצרה אמש סמוך לחצות בירושלים, בעקבות צו מאסר שהוציא נגדה נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין. הצו ניתן לבקשת המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז, לאחר שאור הפרה את החלטות בית המשפט. 

ההחלטה של השופטת הערב ניתנה בעקבות בקשה דחופה שהגיש עו"ד אפי דמרי, עו"ד חדש שמייצג את אור לאחר לא מעט עורכי דין שהתפטרו מייצוגה. בבקשה נטען כי מאסרה של אור אינו מידתי וכי במדינת ישראל לא נהוג לעצור חייבים בעקבות חובות כספיים. עוד נטען כי מצבה הרפואי של אור לא מאפשר לה לשהות מאחורי סורג ובריח. דמרי ביקש מבית המשפט להורות על שחרורה של אור ולהאריך את המועד לתשלום הקנס.

אור, שנמצאת בשנה האחרונה בהתכתשויות עם המנהל המיוחד ארז, נדרשה להעביר לקופת פשיטת הרגל חוב של כ-32 אלף שקל שנצבר לאחר שלא העבירה את התשלום החודשי של 5,000 שקל כפי שהורה לה בית המשפט. לדיון שנערך בתחילת החודש בבית המשפט הגיעה אור ללא ליווי עורך דין, ואמרה כי היא אינה מיוצגת בשלב זה, אין לה כתובת מגורים והיא עוברת מבית לבית.

עורך דין יואב רז ממשרד איתן ארז אמר כי יש כרגע שלוש בקשות לביזיון בית המשפט כנגד אור. אחת מהן עוסקת במסירת מסמכים, רובם ככולם הסכמים עם נותני שירותים, ובהם הסכמי שכר טרחה לעורכי דין, רואי חשבון ושמאי, הסכם שכירות של נכס והסכם משכון של תכשיטים שאור טוענת שהיא מישכנה. בקשות נוספות עוסקות בכך שאור אינה מגישה דו"חות חודשיים ואינה מבצעת תשלומים לפי צו הכינוס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker