ענבל אור נעצרה בחצות בירושלים

השופט איתן אורנשטיין, שהוציא את צו המעצר לפני יומיים: "החייבת לא השכילה לתקן את דרכיה ולא שילמה את חוב הפיגורים"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
ענבל אור
ענבל אורצילום: עופר וקנין

ענבל אור נעצרה הלילה בחצות בירושלים והיא מועברת כעת לגורמי שב"ס. צו המעצר ניתן השבוע על ידי נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, ולבקשת המנהל המיוחד עו"ד איתן ארז, לאחר שאור הפרה את החלטות בית המשפט. 

אורנשטיין הורה על מאסרה של אור לשבעה ימים. "המועד לביצוע האמור חלף אך החייבת לא השכילה לתקן את דרכיה, לא שילמה את חוב הפיגורים, לא המציאה את המסמכים ולא הוגשה כל בקשה על ידה. משכך, עותר היום המנהל המיוחד להורות למשטרה לעצור את החייבת לשם קיום החלטת בית המשפט", ציין אורנשטיין והוסיף כי בנסיבות אלה אין מנוס אלא להיעתר לבקשה.

אור, שנמצאת בשנה האחרונה בהתכתשויות עם המנהל המיוחד ארז, נדרשה להעביר לקופת פשיטת הרגל חוב של כ-32 אלף שקל שנצבר אחרי שהיא לא העבירה את התשלום החודשי של 5,000 שקל שהורה לה בית המשפט.

לדיון שנערך בתחילת החודש הגיעה אור ללא ליווי עורך דין והיא אמרה כי היא אינה מיוצגת בשלב זה, אין לה כתובת והיא עוברת מבית לבית.

עורך דין יואב רז ממשרד איתן ארז אמר כי יש כרגע שלוש בקשות לביזיון בית המשפט כנגד אור. אחת מהן עוסקת במסירת מסמכים, רובם ככולם הסכמים עם נותני שירותים, ובהם הסכמי שכר טרחה לעורכי דין, רואי חשבון ושמאי, הסכם שכירות של נכס והסכם משכון של תכשיטים שאור טוענת שהיא מישכנה.

"כל פעם אנחנו מקבלים גרסאות שונות בענין", הוא ציין. אור אמרה בעבר בתגובה כי היא אינה צד להסכמים, מי שחותם על הסכמי שכר טרחה עם עורכי הדין זאת אמה ואין לה מסמכים נוספים לגבי משכון התכשיטים. "כל מה שהיה לי מסרתי", הוסיפה.

בקשות נוספות עוסקות בכך שאור אינה מגישה דו"חות חודשיים ואינה מבצעת תשלומים לפי צו הכינוס. "נכון להיום החוב בגין אי קיום צו התשלומים עומד על סך של 32.5 מיליון שקל. התשלום החודשי הינו 5,000 שקל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker