בפעם השנייה בתוך שבוע: חיים כץ נחקר באזהרה ביחידת להב 433

חקירתו של כץ באזהרה התאפשרה אחרי שהתקבל אישורו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, והיא מתנהלת בליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ובפיקוח פרקליט המדינה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים כץ
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בפעם השנייה בימים האחרונים, שר הרווחה חיים כץ הגיע הבוקר (ה') ליחידת להב 433 של המשטרה בלוד להמשך חקירתו באזהרה בפרשת השחיתות בתעשייה האווירית. כץ חשוד בעבירות מתחום טוהר המידות ואיומים.

חקירתו של כץ באזהרה התאפשרה אחרי שהתקבל אישורו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, והיא מתנהלת בליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ובפיקוח פרקליט המדינה.

חיים כץ נחשב לאיש החזק בתע''א, לא פחות ואולי אף יותר ממנהליה הרשמיים של החברה. הוא ביסס את כוחו על אלפי עובדי החברה שהתפקדו לליכוד. אלה סייעו לו לבסס את כוחו הפוליטי במפלגה.

פרשת השחיתות בתעשייה האווירית התפוצצה במארס האחרון ובמהלכה עצרה המשטרה גם את בנו של כץ, יאיר כץ, בחשד לביצוע עבירות סחיטה באיומים ותיווך לשוחד. על פי החשד, כץ ניצל את מעמדו בתעשייה האווירית כדי לסחוט את עובדי התעשייה להתפקד לליכוד.

חקירת המשטרה בתע''א מתמקדת, ככל הידוע, בשני תחומים: חשדות לשחיתויות בחטיבת בדק של החברה, וחשדות בדבר אילוץ עובדים להתפקד לליכוד ולהשתתף בפריימריס במפלגה עם רשימות שנמסרו להם על ידי חברי ועד עובדים בתקופה בה כץ עמד בראשו. במסגרת הפרשה, נחקרו בכירים בוועד עובדי תע''א, בהם יו''ר הוועד, אהוד נוף, שהחליף את כץ בתפקיד ונחשב למקורבו.

זו לא הפרשה הפלילית היחידה בה מסובך כץ. בשנה האחרונה מתנהלת נגדו חקירה פלילית ברשות ניירות ערך. בפרשה זו הוא חשוד בעבירות שוחד ושימוש במידע פנים. על פי החשד, הוא רכש מניות של חברת נצבא זמן קצר לפני שהחברה דיווחה על מיזוגה עם חברת איירפורט סיטי ביולי 2015, בעת שכיהן כשר בממשלה. מי שמסר לכץ את מידע הפנים, על פי החשד, הוא היועץ הפיננסי מוטי בן ארי, שחשוד גם הוא בשימוש במידע פנים. מדובר בחברות בבעלותו של חיים צוף, מקורבו של איש העסקים קובי מימון. על פי החשדות, כץ ובן ארי גרפו יחד רווחים כספיים אסורים בסך 290 אלף שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker