השופט אורנשטיין מקציב לבנקים שבוע להשיב לבקשת פשיטת הרגל של פישמן

אתמול פנה המנהל המיוחד, עו"ד יוסי בנקל, לבית המשפט לאחר קריסתו של הסדר הנושים שגיבש עם פישמן, בבקשה להכריז על פישמן כפושט רגל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטייןצילום: עופר וקנין

אחרי בקשת פשיטת הרגל שהגיש אתמול (א) המנהל המיוחד, עו"ד יוסי בנקל, נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין מורה הבוקר לאליעזר פישמן ולבנקים להודיע לו בתוך שבוע את עמדתם בנוגע לבקשה על הכרזתו של פישמן כפושט רגל.

אתמול פנה בנקל לבית המשפט לאחר קריסתו של הסדר הנושים שגיבש עם פישמן, בבקשה להכריז על פישמן כפושט רגל. בנקל ביקש להתיר לו לגייס חוקרים פרטיים בארץ ובחו"ל לשם איתור נכסים של פישמן, וכן גם רואי חשבון וכלכלנים לצורך עריכת חקירות חשבונאיות וכלכליות בנוגע לנכסים ולהעסקים של פישמן ובני משפחתו. בנוסף, מבקש בנקל למנות גם מעריכי שווי ושמאים כדי לקבוע את שויי הנכסים של פישמן.

"התנגדותו של בנק הפועלים לעקרונות ההסדר ודרישתו 'לקידום הליכי פשיטת הרגל' סותמת את הגולל על כל ניסיון להשגת הסדר. זאת מן הטעם הפשוט כי בנק זה הינו הנושה הגדול ביותר של החייב, והוכחת החוב מטעמו, אשר הוגשה למנהל המיוחד ומסתכמת בכ-1.8 מיליארד שקל, עולה לכדי 47% מסך כל הוכחות החוב שהוגשו. על כן, אין כל תוחלת לניסיונות להגיע להסדר נושים, יהא תוכנו אשר יהא", נכתב בבקשה שהוגשה על ידי המנהל המיוחד בנקל ועו"ד אלון קזיוף.

אורנשטיין ציין בהחלטתו כי בשלב הראשון ידון בבקשה להכריז על פישמן כפושט רגל ומינוי בעל תפקיד קבוע לנכסיו, ורק בהמשך יהיה מקום לברר את הסעדים הנוספים שביקש בנקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker