אחרי קריסת ההסדר: בקשה לפשיטת רגל נגד פישמן ומינוי חוקרים פרטיים ורואי חשבון

המנהל המיוחד, עו"ד בנקל, לבית המשפט: "התנגדותו של בנק הפועלים לעקרונות ההסדר ודרישתו 'לקידום הליכי פשיטת הרגל' סותמת את הגולל על כל ניסיון להשגת הסדר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אליעזר פישמן. ערך מניותיו בידיעות צנח ביותר מחציצילום: עופר וקנין

אחרי קריסתו של הסדר הנושים שגיבש עם אליעזר פישמן, המנהל המיוחד, עו"ד יוסי בנקל, פנה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה להכריז על פישמן כפושט רגל. בנקל מבקש להתיר לו לגייס חוקרים פרטיים בארץ ובחו"ל לשם איתור נכסים של פישמן וכן גם רואי חשבון וכלכלנים לצורך עריכת חקירות חשבונאיות וכלכליות בנוגע לנכסים והעסקים של פישמן ובני משפחתו. בנוסף, מבקש בנקל למנות גם מעריכי שווי ושמאים כדי לקבוע את שויי הנכסים של פישמן.

"התנגדותו של בנק הפועלים לעקרונות ההסדר ודרישתו 'לקידום הליכי פשיטת הרגל' סותמת את הגולל על כל ניסיון להשגת הסדר, זאת מן הטעם הפשוט כי בנק זה, הינו הנושה הגדול ביותר של החייב והוכחת החוב מטעמו, אשר הוגשה למנהל המיוחד, המסתכמת בסך של כ-1.8 מיליארד שקל, עולה לכדי 47% מסך כל הוכחות החוב שהוגשו, ועל כן אין כל תוחלת לניסיונות להגיע להסדר נושים, יהא תוכנו אשר יהא", נכתב בבקשה שהוגשה על ידי המנהל המיוחד בנקל ועו"ד אלון קזיוף.

בנקל מציין בבקשה כי המו"מ שניהל בשבועות האחרונים עם עו"ד שולי גולדבלט, שמייצג את פישמן, החל ברוח החלטתו של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, ממארס. אורנשטיין קיים אז דיון בבקשה קודמת שהגיש בנקל להכריז על פישמן כפושט רגל. במהלך הדיון הזה הוא איפשר לנושים, לפישמן לבני משפחתו, לכנ"ר ולכל הצדדים הקשורים בתיק להתייחס למבוקש.

"מכתבי הטענות והטענות בדיון עולה כי קיים חוסר שיתוף פעולה בין הצדדים ואף הקצנה שלא לצורך. לטעמי וכמות שהבהרתי בדיון, טוב יעשה אם הצדדים וכל מי מטעמם יפעלו בשיתוף פעולה ועל מנת להשיא את קופת פשיטת הרגל לטובת הנושים, דבר שיהיה לתועלת הכל", אמר אורנשטיין בסיום הדיון.

"סבורני כי טוב יהיה שמבלי לגרוע מכל טענה וברוח דבריי באשר לצורך לפעול בשיתוף פעולה ועל מנת לממש בצורה מושכלת את נכסי החייב, תכונס אסיפת נושים בהקדם במשרדי הכנ"ר אשר במהלכה ידון מתווה למימוש נכסים. במסגרת האסיפה תישקל גם: הכרזת החייב פושט רגל, מינוי נאמן לנכסיו והקמת ועדת ביקורת. .......תוך שמצופה שהדברים יתנהלו בצורה עניינית ומתוך מטרה כאמור למקסם את מימוש נכסי החייב וחלוקתם בין הנושים....." הוסיף אורנשטיין.

בנקל הסביר כי ברוח החלטה זו הוא פנה לנהל מו"מ עם פישמן, בני משפחתו ועורכי דינם, כאשר הצדדים הסכימו כי עו"ד עמית פינס ישמש כמעין מגשר בין הצדדים, "אשר אין צורך לומר כי התקשורת והאימון בניהם לא היו מן המשופרים, לשון המעטה שבהמעטה".

בנקל סיפר בבקשתו על אסיפת הנושים שקיים בשבוע שעבר במשרדי כונס הנכסים הרשמי. הוא הסביר כי בפתח האסיפה, שחלקה הראשון היה פתוח לתקשורת, הוא סקר בקווים כלליים ביותר את עקרונות המתווה ולאחריו הציג עו"ד גולדבלט, שמייצג את פישמן, מצגת ובה פירוט עקרונות המתווה בצירוף יתרונות וחסרונות, על פי הבנת פישמן ובני משפחתו.

לדברי בנקל, בתחילת האסיפה ובסופה הוא דרש כי הנושים יתנו לו הנחיות ברורות באשר לרצונם המשותף, כלומר האם יש להמשיך במו"מ עם פישמן ומשפחתו או שיש לשוב לבית המשפט ולהכריז על החייב כפושט רגל.

"בסיומה של האסיפה הוחלט, על דעת כל הנושים, כי המנהל המיוחד יבוא בדברים עם הנושים הגדולים ביותר כדי לקבל את השגותיהם ודרישותיהם לשיפור ותיקון עקרונות המתווה להסדר ובמקביל, יפנה לקבל הערכות שווי ממומחים לדבר לגבי שווין של קבוצות קירור ורשתות, שהיו אמורות לעמוד במרכז השלב השני להסדר, היה ויתגבש", כתב בנקל. אולם לדבריו זמן קצר ביותר לאחר התפזרות האסיפה, הודיע לו עורך הדין של בנק הפועלים, טלפונית, כי קיבל הנחיה מהבנק שלא לתמוך בהסדר במתכונת כלשהי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker