"את כל הכסף שלי לקחו": אליעזר פישמן מגיב להסדר עם הבנקים

בראיון לחדשות 2 הערב, התייחס פישמן להאשמות על הברחת נכסים דרך ילדיו ולוויתור על הכרזתו פושט רגל, והמשיך לטעון שאין לו יותר מה לתת

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אליעזר פישמןצילום: עופר וקנין
TheMarker Online

"פעם אמרו איש העסקים הגדול ביותר, פעם פושט הרגל הגדול ביותר. אני בן 75 עוד מעט, אז זה לא קריטי", כך אמר הערב (ב') אליעזר פישמן בראיון בלעדי לעורכת הכלכלית של חדשות 2, קרן מרציאנו. אתמול דווח ב-TheMarker כי ייתכן שתיק פשיטת הרגל של פישמן מתקרב לסיומו, עם תספורת של כ-92% בשלב זה.

עוד הוסכם כי פישמן לא יוכרז פושט רגל וכנשאל על כך ענה: "שיכריזו, מישהו לא נותן להם? הם לא יצליחו להשיג יותר, הם יצליחו להשיג פחות. את כל הכסף שלי לקחו. לקחו לי רכוש בכמעט 2 מיליארד שקל".

על פי ההסכם יוכלו ילדיו לשמור על הנכסים הרשומים על שמותיהם. "הבתים שיש להם הם קיבלו את זה לפני 20 ומשהו שנה. זה הכל", טען פישמן. "זה כסף שלהם?" שאלה מרציאנו. "ועוד איך. יש חוקים במדינת ישראל, יש חוקים במדינת ישראל ואם לפי החוקים האלו זה לא בסדר, אז שייקחו", הגיב.

לפי הסכם העקרונות, בני הזוג פישמן יעזבו את ביתם ברחוב דפנה בסביון בתוך שנתיים מאישור ההסדר וכניסתו לתוקף. אבל פישמן ממשיך להתעקש שהבית של אשתו, ורשום על שמה. "איך אפשר לקחת אותו? זה של אשתי זה לא שלי. זה שלה 30 שנה לאחור. זה לא שלי, איך אפשר לקחת? היא הסכימה לתת חלק מהבית, נקודה. יש לה הסדר. אם אין הסדר אז אין חלק מהבית".

את הטענות על חלקם של הבנקים בפרשה, וההאשמות שנתנו לו אשראי בלתי מוגבל הכחיש פישמן. "אני אומר לך שזה לא נכון ושיעשו בדיקה. בנק ישראל בדק את זה כבר 70 פעם". כשנשאל אם מדובר בניסיון להוציא ממנו עוד כסף, טען שאין עוד מה לקחת: "הם יודעים שלא אז מה, הם לקחו את הכל מה יש לך, תגידי לי. אני אומר לך הם לקחו את הכל נקודה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker