הפרקליטות במשפט עודד דסאו וגילי פרס: "הרדימו את שומרי הסף והשתמשו בכספי החברה באופן עברייני"

דסאו נטל כ-4.8 מיליון דולר מהחברה, לטענת הפרקליטות

הילה רז

"דסאו ופרס אינם אנשי עסקים שטעו, שלא הבינו ההתנהלות - אלא אנשים המכירים זה את זה שהרדימו את שומרי הסף, שלא חשפו בפני אנשיהם שלהם, יועציהם, את מלוא המערכת העובדתית, שפעלו שלא כדין פעם אחר פעם מאחורי גבם בכספי החברה באופן עברייני" - כך תיאר היום עו"ד ערן שחם-שביט מפרקליטות מחוז מרכז (מיסוי וכלכלה) את התנהלותם של עודד דסאו וגילי פרס עם פתיחת שלב העדויות במשפטם היום בבית משפט השלום בתל אביב.

לדברי שחם-שביט, "כתב האישום מגולל באופן כרונולוגי התנהלות עבריינית וקלוקלת של מנהל ובעל שליטה בחברה ציבורית. כאשר חלק מן הפעולות העברייניות בוצעו במסווה של פעילות עיסקית בחברה, ולכך יש לייחס חומרה יתירה".

"במהלך 2005 רכש דסאו שלד בורסאי של חברה ציבורית והפיח בו רוח חיים פיננסי. הוא גייס את פרס - אותו הכיר כמנהל אחת מחברותיו הפרטיות - להיות מנכ"ל גולן ואנשים נוספים שאותם הכיר לתפקיד דירקטורים. זאת, לרבות רעייתו של דסאו - הנעדרת כל כישורים הכרחיים בעניין".

לגרסת הפרקליטות, ביוני 2006 נטל דסאו כ-4.8 מיליון דולר. לאחר מכן וכתוצאה מכך פורסם דו"ח עמום בעניין והמסחר במניה הופסק על ידי הבורסה. שחם-שביט ציין כי סכום זה לא הושב עד היום לקופת החברה, וכתוצאה מכך החברה נתונה כיום בכינוס נכסים ולמעשה פעילותה העיסקית מינורית.

עם הימשכות נאום הפתיחה פנתה השופטת דניאלה שריזלי לשחם-שביט ואמרה לו כי דבריו חורגים מעבר לשלב המשפטי הראשוני בו מצוי ההליך. "אם אתה אומר את דעתך הציבורית אין צורך. זה מתאים לטיעונים לעונש. אנחנו עוד לא שם, לא בטוח שנגיע לשם".

עודד דסאו נעצר לפני כחודש וחצי בשל חשד שהעביר מידע פנים לריקו שירזי על השקעה משותפת שעמדה לבצע גולן עם בוימלגרין קפיטל בחברת הנדל"ן א.מ.ד נכסים.

גולן מלאכת מחשבת הודיעה בחודשיים האחרונים לבורסה כי מבקר הפנים של החברה התפטר, וכי שני דירקטורים ויו"ר הדירקטוריון, צבי איציק, הפסיקו מלכהן. אתמול הודיעה החברה כי המנכ"ל, אליעזר גוז, פוטר מעבודתו.

לאחר ששחם-שביט סיים את חקירתו, עו"ד גיורא אדרת המייצג את דסאו, החל בחקירה נגדית. לוי אישר כי הכספים שנטל דסאו הופקדו ישירות מחשבון החברה במשיכה בנקאית לחשבונות על שם דסאו ולא לחשבונות מוסווים או לאנשי קש. לוי אמר עוד כי באותה עת אף אחד מכל בעלי התפקידים בחברה ובמשרד עורכי הדין מ. זליגמן שליווה את החברה לא ראה בעיה יוצאת דופן במשיכת כספים על ידי בעל החברה והשבתם תוך תקופה קצרה של עד חודש ימים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker