חנה רדו, סגנית יו"ר מקאן, תודה בכתב האישום נגדה ותבקש לסיים את התיק באי-הרשעה

רדו, שהואשמה כי קיבלה מאחיה מידע פנים בעקבותיו הפיקה רווח, הודיעה לבית המשפט כי בדיון שייערך בשבוע הבא היא תחזור בה מכפירתה בכתב האישום המתוקן ■ הפרקליטות הודיעה כי היא תתנגד לסיום התיק באי הרשעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנה רדו
חנה רדוצילום: עופר וקנין

חנה רדו, סגנית יו"ר קבוצת הפרסום מקאן, בחרה שלא לנהל הליך הוכחות בבית המשפט המחוזי בתל אביב, והיא תודה בדיון הבא בכתב האישום המתוקן שהוגש נגדה. בבקשה שהגישה בשבוע שעבר לשופט חאלד כבוב - באמצעות סוללת עורכי הדין רועי בלכר, רווית צמח ואסף ברם - נכתב כי בדיון הקבוע ליום שני הבא (29 במאי) "יש בכוונתה לחזור בה מכפירתה ולהודות בכתב האישום המתוקן".

במאי 2016 הגישה פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) כתב אישום נגד רדו ונגד אחיה, אריה צ'צ'קס, בשל עבירות שימוש במידע פנים בנוגע למניית חברת קומפיוג'ן הציבורית - בה שימשה אשתו באותה העת של צ'צ'קס, דקלה, סמנכ"לית כספים ואחראית קשרי משקיעים. על פי הנטען, רדו קיבלה ב-2012 מאחיה מידע פנים ובעקבותיו היא רכשה מניות קומפיוג'ן בסכום של 54 אלף שקל והפיקה רווח לאחר מכירתן של כ-20 אלף שקל.

בתחילת פברואר הודה צ'צ'קס בעבירות המיוחסות שלו ובכך שמסר לאחותו מידע פנים. הוא הורשע על פי הודאתו בעבירה של שימוש במידע פנים בידי איש פנים וכבוב גזר עליו ארבעה חודשי עבודות שירות וקנס של מאה אלף שקל. כבוב גם קבע שבנסיבות העניין אין מקום לבטל את הרשעתו.

עד להודעה כעת, רדו הודתה בביצוע הפעולה בניירות ערך אשר יוחסה לה, אבל כפרה בטענה כי מטרת השימוש במידע פנים הייתה הפקת רווח. לטענתה, היא לא ידעה בזמן אמת כמה הרוויחה והיא לא הייתה מודעת בזמן אמת כי היא מבצעת פעולה אסורה. היא גם ביקשה מבית המשפט לבטל את כתב האישום ולהסיטו לחלופה מנהלית אבל בקשתה נדחתה.

כעת, תנסה רדו לבטל את ההרשעה הפלילית על מנת שלא ידבק בה כתם פלילי - שגם יכול להגביל אותה בעיסוקה. גישה זו מקובלת בעבירות קלות יחסית, כאשר במקום הרשעה מוטל על הנאשם לבצע עבודות שירות לתועלת הציבור בפיקוח קצין מבחן. סיום הליך ללא הרשעה של נאשם במרשם הפלילי מותנה בהמלצה חיובית של שירות המבחן, המוגשת בתסקיר לבית המשפט.

רדו הודיעה כי בדיון הקרוב היא תבקש לדחות את מועד הטיעונים לעונש ולשלוח אותה לקבלת תסקיר של שירות המבחן על מנת שבמסגרת הטיעונים לעונש היא תוכל לבקש מבית המשפט שלא להרשיעה ולגזור עליה שירות למען הציבור.

עורכי הדין יוני לבני וורד מושקובסקי מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הגיבו לבקשה של רדו בכך שהם מתנגדים להעברת עניינה של רדו לקבלת תסקיר של שירות המבחן לפני הטיעונים לעונש. לטענתם, אם בית המשפט יהיה סבור לאחר הטיעונים לעונש כי יש להעביר את עניינה לתסקיר, הוא יוכל לעשות זאת. הם הוסיפו כי "כבר עתה ייאמר, לגופו של עניין, כי לדעת המאשימה, בשים לב לנסיבות המקרה ולפגיעה בערכים המוגנים הגלומה במעשי הנאשמת, אין כל מקום לסיום עניינה באי הרשעה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker