רשות שדות התעופה: תגובת חברת באג לעתירת אלקטרה מעלה חשד לעבירות בדיני ההגבלים העסקיים

במסגרת העתירה ביקשה אלקטרה לבטל את המכרז לחנויות בדיוטי פרי שבנתב"ג בו זכתה באג

עדי דברת
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רשות שדות התעופה פנתה היום לממונה על ההגבלים העסקיים בבקשה שזו תבדוק חשדות לכאורה לקיומן של עבירות על דיני ההגבלים העסקיים העולים, לדברי הרשות, מתשובת חברת באג לבית המשפט בעתירה לביהמ"ש שהגישה חברת אלקטרה נגד רשות שדות התעופה ונגד חברת באג. במסגרת העתירה ביקשה אלקטרה לבטל את המכרז לחנויות למוצרי אלקטרוניקה, מחשבים ומוצרי צילום בדיוטי פרי שבנתב"ג שבו זכתה באג.

כפי שפורסם ב-TheMarker, רשות שדות התעופה פירסמה באפריל מכרז חדש עקב הפסקת ההתקשרות עם סקאל, שתסגור את החנות שבנתב"ג ב-31 באוגוסט. באג זכתה במכרז ואמורה להפעיל את החנות בדיוטי פרי באוגוסט במקום סקאל.

באג היתה החברה היחידה שהשתתפה במכרז. המכרז החדש קבע כי החנות תחולק לשני מבנים - דבר שעורר תגובות נזעמות מצד החברות שהתעניינו במכרז, בטענה שמדובר במבנה לא הגיוני. לפני כחודש וחצי, ולאחר שהוכרזה כזוכה במכרז, באג ביקשה מהרשות אישור להגדיל את שטח החנות ואת החזיתות. רשות שדות התעופה אישרה לבאג להגדיל את שטח החנות בכ-150 מטר לכ-640 מטר.

לפני כשבועיים הגישה חברת אלקטרה מוצרי צריכה עתירה מינהלית בדרישה להוצאת צו מניעה זמני שיבטל את המכרז בטענה כי השינויים שאושרו לזוכה במכרז - באג, על ידי הרשות, להגדלת ושינוי מבנה החנות, מהווים עילה לביטול תוצאותיו.

רשת באג הגישה לפני מספר ימים לבית המשפט תגובה לעתירה בה טענה כי העתירה של אלקטרה היא יוזמה פסולה של שני גורמים - חברת סקאל, המפעילה הנוכחית של החנות בנתב"ג, ואלקטרה מוצרי צריכה. לטענת באג, השתיים "עושות יד אחת בעתירה על מנת לפגוע בזוכה במכרז ולחבל בביצועו של ההסכם שנחתם".

עוד טענו בבאג כי הסיבה לכך שאלקטרה לא ניגשה למכרז היתה סיכום בינה לבין סקאל ומגישים פוטנציאליים נוספים כי הם לא יגישו הצעות למכרז, בכדי להכשילו. זאת כדי שסקאל תוכל להמשיך לנהל את החנות בתקופת החגים, ורשות שדות התעופה תצא במכרז עם תנאים טובים יותר. לגבי טענת אלקטרה כי רשות שדות התעופה אישרה לבאג להגדיל את שטח החנות ולשנות את המבנה שלה, טענה באג כי במכרז נקבע כי לרשות יש סמכות להקצות לזוכה שטחים נוספים.

מאלקטרה נמסר בתגובה: "אלקטרה לא היתה מעורבת בכל נסיון 'לארגן' את שוק האלקטרוניקה במטרה להכשיל ו/או להטות ו/או להשפיע על התחרות במכרז ו/או על תנאיה".

"אלקטרה בחרה שלא לגשת למכרז לאחר שהציעה לרשות לערוך שינויים במבנה החנות המדוברת והצעתה לא נתקבלה. במצב זה לא היתה כדאיות כלכלית בהפעלת איזו מן החנויות המדוברות במכרז. בפועל, הוגשה הצעה אחת בלבד, של באג, כאשר מייד לאחר הזכיה ועוד טרם הפעלת החנות בפועל, שונה מבנה החנות באופן מהותי הפוגע בשוויון".

"טענות באג בעתירתה בעניין זה אינן אמת והן הושמעו במטרה להסיט את הדיון מן העובדות הברורות שהועלו בעתירתה של אלקטרה, ומהפרת הוראות דיני המכרזים על ידי הרשות ובאג".

מסקאל סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker