טיוטת כתב אישום נגד אלי ארוך: זייף מסמכים והפעיל לחץ על הבורר בפרשת כלל

לפי הטיוטה ארוך הבטיח לשילוח כי אם יזכה בבוררות יעניק לו מחצית מהסכום בתמורה לעזרתו

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

שחקן המעו"ף אלי ארוך פנה במהלך הבוררות עם כלל לבורר באופן אישי כדי להשפיע על תוצאות הבוררות. כך עולה מטיוטת כתב האישום שהעבירה באחרונה פרקליטות מחוז תל אביב לנאשמים, ארוך ודוד שילוח. כתב האישום יוגש בכפוף לשימוע בעניינם. העבירות ששוקלת הפרקליטות לייחס הן קשירת קשר לביצוע פשע, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט.

ב-99', עם פרוץ הסכסוך של ארוך עם כלל, קשר ארוך קשר עם שילוח כדי לזייף מסמכים כדי לקבל במרמה פסק בורר. בדרך לא ידועה, גורסת הפרקליטות, השיג ארוך חותמת של מפלג ההונאה של משטרת תל אביב. הנאשמים ערכו שינויים באחד ממוצגים שהגישו לבית המשפט וחתמו באמצעות חותמת זו.

לפי הטיוטה, ארוך זייף טבלאות שכללו הוראות פעולה לביצוע בחשבון כדי להוכיח שהפסיד כספים כתוצאה מאי ביצוע פעולות מסוימות. לטענת התביעה, ארוך השתמש בפוטומונטאז' ובשקפים כדי לגזור ולהעתיק. טבלאות אלה, כך נטען, הוגשו במסגרת הליך גילוי המסמכים וכן במסגרת תיק המוצגים שהוגש יחד עם כתב התביעה המתוקן. ארוך נאשם כי את הטבלאות שיגר לעד מומחה שבסיוען חיבר חוות דעת עבורו.

ארוך, כך נטען בטיוטה, התכחש להבטחותיו לתגמל את שילוח וזה פנה למשרד עו"ד רם כספי שייצג את כלל בהליכים לביטול פסק בורר ושטח שם את גרסתו.

כמה חודשים לאחר פסק הבורר פנה ארוך לאחיו של שילוח. ארוך ביקש ממנו להודיע לאחיו כי הוא מוכן לשלם לו 10 מיליון שקל בתמורה לכך ששילוח לא ימסור את הניירת שלו לבית המשפט. האח מסר שאינו בקשר עם אחיו וכך הסתיימה השיחה.

מהטיוטה עולה כי במהלך 2003 שלח ארוך מכתב אישי מודפס לבורר, שם כתב בין השאר: "לא פעם פירטת בפנינו כולנו את גילך המופלג... ואני חשתי התעלות רוח כשהבעת את הסכמתך לדון כבורר בסכסוך... ואולם לא כך סברו הנתבעות, שראו בגילך המופלג יתרון ליכולת שלהם להטות את הדין, שכן לאורך כל הבוררות הם מנסים למשוך את ההליך... מתוך כוונה אחת ברורה להגיע למועד בו בריאותו של כבודו תכריע את גורל הבוררות ואז יהיה צורך להעביר לבורר אחר... כך יונצח עיוות דין נוראי הנגרם לי ולמשפחתי".

במועד לא ידוע שיגר ארוך מכתב נוסף למלץ, הפעם בכתב יד. שם מבקש ארוך "לספר לך את אשר אני ואמי עוברים". עוד כתב כי "אין חוק ואין סדר - הם מצפצפים על כל חוק ומתעמרים בי כראות עיניהם. דבר זה קשה מנשוא. אנא ייעץ לי מה עלי לעשות? אני לא יכול לשאת עוד את הדברים הללו!!".

כמה חודשים לאחר מתן פסק הבורר שלח ארוך מכתב נוסף למלץ ובו פירט את גירסתו לטענות החברה לביקוריו בבית מלץ במהלך הבוררות. בסוף המכתב כתב ארוך בהדגשה: "חוץ מכך אני רוצה מאוד ראות אותך השבוע". בתכתובת אחרת התחנן לבורר: "אם אדוני לא ייחלץ לעזרתי במהירות סביר להניח שלא אחיה ואחזיק מעמד. אני פונה אליך כבן אל אבא. אנא עזור לי ולמשפחתי".

עו"ד חי הבר מסר בתגובה כי הוא מצר על כך שהליכי הבירור מצאו את דרכם לעיתון. "גם מטיוטת כתב האישום ניכר כי מעורבותו הנטענת של מרשי בפרשה הנה שולית ובוודאי שאחרי בירור יעלה כי לאשמות אלה אין כל אחיזה במציאות".

תגובת עו"ד פנינת ינאי, בא כוחו של אלי ארוך: "טיוטת כתב האישום אינה מחדשת דבר והיא נסמכת כולה על גרסתו של שילוח אשר נקנתה בסכום אסטרונומי של 12 מיליון שקל. חקירת המשטרה לא צלחה בניסיונה לאסוף ראיות אחרות בעניין זה ומכאן כי הדברים לא יחזיקו מים; לא בבירור ענייני של החומר לא כל שכן בבירור מעמיק של ההליך הפלילי".

"מלבד מעמסה נוספת על הערכאות השיפוטיות אין בהליך נוסף זה דבר". היא הוסיפה כי פסק הבורר, שממילא לא נסמך על ראיות שוליות אלה, ימשיך לעמוד על תלו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker