קנס בסך 25 אלף שקל לדירקטור בחברה של עודד דסאו

משה שכטר ישלם את הקנס ולא יוכל לכהן כדירקטור בחברה ציבורית בשל הרשעתו באי קיום הוראה לפי חוק ניירות ערך

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

רו"ח משה שכטר, שהיה דירקטור בחברה הציבורית גולן של עודד דסאו, ישלם קנס בסך 25 אלף שקל ולא יוכל לכהן כדירקטור בחברה ציבורית בשל הרשעתו באי קיום הוראה לפי חוק ניירות ערך. כך קבע אתמול שופט בית משפט השלום בתל אביב, דן מור, לפי הסדר טיעון שהושג בין הצדדים.

נגד שכטר נטען, כי על אף שידע על אותה פעולה, נמנע מלמלא את חובתו המהותית כלפי ציבור בעלי המניות בחברה ציבורית לדאוג כי יוצא דיווח מיידי על אותה משיכה - עסקת בעל עניין - לרשות ניירות ערך. שכטר טען כי הפעולה היתה ידועה ליועץ המשפטי ולגורמים נוספים, כך שהכשל היה טכני בלבד.

השופט מור סבר אחרת. "כשאדם לוקח על עצמו את תפקיד הדירקטור, החוק מעמידו כשומר סף וכאיש האחראי על ניהולה התקין של החברה. הוא אינו יכול להסתתר מאחורי אי ידיעת חובותיו". עם זאת, השופט אינו פוסל את האפשרות כי שכטר נוצל על ידי דסאו וערנותו הוקהתה.

סניגוריתו, שוש שחם, סיפרה בשלב הטיעונים לעונש, כי דסאו ביקש משכטר להיות דירקטור תמורת שכר, אך בסופו של דבר לא קיבל הנאשם דבר.

בגזר הדין התחשב השופט בכך ששכטר הוא ניצול שואה, בן 73, אין לו עבר פלילי והוא הודה בעובדות כתב האישום בהזדמנות הראשונה שנקרתה לו. המדינה יוצגה על ידי עו"ד ערן שחם שביט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker