עודד דסאו: "מורי גולדמן מנסה להשתלט על גולן; מינוי הכונס - מעשה בריונות ונקמה ללא עילה מוצדקת"

דסאו הגיש בקשה לביטול כונס הנכסים על מניותיו בחברת גולן מחשבת, שמונה לבקשת איש העסקים גולדמן; דסאו: "מינוי הכונס הושג תוך שימוש בשקרים ובתכסיסנות"

עודד ארבל

איש העסקים עודד דסאו, בעל השליטה בחברה גולן מלאכת מחשבת, הגיש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לבטל את כונס הנכסים הזמני שמונה על מניותיו בחברה.

לדברי דסאו בבקשתו, שהוגשה באמצעות עורכי הדין שלומי תורג'מן ושרה סתר, מינוי כונס הנכסים הושג תוך שימוש בשקרים ובתכסיסנות מצד גולדמן, מתוך מטרה לאלץ את דסאו לשלם כספים שאינם מגיעים לו ולהשתלט על חברת גולן. "מדובר במעשה בריונות ונקמה, שלא היתה כל עילה לביצועה" נכתב. כך, למשל כותב דסאו, גולדמן ציין בבקשתו כי מינוי הכונס דחוף במיוחד שכן כל חברי דירקטוריון חברת גולן התפטרו מתפקידם ונשארה רק אישתו של דסאו. טענה זו, טוען דסאו, שקרית ומטעה, שכן בעת הגשת הבקשה היו בדירקטוריון חברים נוספים מלבד אישתו, כגון ד"ר יהודה שנהב.

טענה נוספת שמעלה דסאו היא כי מינוי כונס נכסים הוא צעד בלתי מידתי, לאור העובדה שזמן קצר קודם לכן קיבל גולדמן צו עיקול של כ-23 מיליון שקל על נכסיו של דסאו וכן לא הגיע עדיין המועד לתשלום החוב. דסאו הוסיף, כי מינוי הכונס גרם לנזק חסר תקנה, העולה פי כמה על סכום ההלוואה. נזק זה, כך דסאו, מתבטא בעיקר בעובדה שמינוי כונס נכסים עם סמכויות כה נרחבות על כלל מניותיו, עלול לפגוע קשות בערכה של החברה ולהביא לסיום רישומה בבורסה.

עוד נכתב על ידי דסאו, כי גולדמן מעולם לא פנה אליו בדרישת תשלום כלשהי אלא החל בפניות חד צדדיות לבית המשפט. לדברי דסאו, מינוי הכונס, אף מהווה מעין "פיגוע" בחברה שכן הכונס, שנבחר לתפקידו על ידי גולדמן, הוא עושה דברו, יהא נאמן בעיקר לאינטרסים שלו, ויתעלם מאלו של החברה, העובדים, הנושים האחרים ובעלי המניות מן הציבור. בקשה נוספת של דסאו היא כי עד שבית המשפט יחליט בבקשתו לביטול, הוא יקפיא המינוי ויאסור על קיומה של אסיפה כללית אשר זומנה ל-13 בספטמבר 2006 ובה מבקש הכונס להצביע וליטול חלק כבעל מניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker