חברת גולן בתגובה לתביעה: הסכסוך הוא עם דסאו ולא איתנו

לטענת החברה יש לדחות את התביעה נגדה, שהוגשה עקב הלוואה שניתנה לדסאו ולא לחברה

עודד ארבל
עודד ארבל

חברת גולן מלאכת מחשבת הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב הגנה לתביעה בסך 25 מיליון שקל, שהגיש יזם הנדל"ן הקנדי מורי גולדמן נגד החברה ונגד בעל השליטה בה, עודד דסאו.

בכתב ההגנה טוענת החברה, באמצעות עורכי הדין אסף ברם ודוד איידלברג, כי יש לדחות את התביעה שהוגשה נגדה, שכן היא מבוססת על עסקת הלוואה שנרקמה בין דסאו וגולדמן ואין החברה מעורבת בה כלל. לטענת גולן, דסאו קיבל הלוואה מגולדמן לשם עסקיו האישיים, וכמובן שלא עשה כן בשליחותה. במילותיה של החברה "יתכן שלתובעים יש טענות כלפי הנתבע 1 (דסאו-ע"א) אך מה הקשר של הנתבעת (חברת גולן-ע"א) לעניין?". עוד עולה מכתב ההגנה, כפי שכבר פורסם בעבר ב-TheMarker, כי החברה שוקדת על הגשת תביעה בסך 52 מיליון שקל נגד בנק לאומי, לאחר שלטענתה לא מנע הבנק מדסאו למשוך כספים בסכום זה מחשבון החברה, בניגוד לנוהלי החתימה.

במקביל לכתב ההגנה הגישה אתמול חברת גולן בקשה לביטול העיקולים הזמניים שהטיל גולדמן במסגרת תביעתו על נכסי החברה. בבקשה זו חזרה החברה על הטענה כי היא ודסאו אינם אותו גוף ולכן לא ניתן לעלות על הדעת מצב שבו רכושה יעוקל עקב חובותיו. טענה נוספת של החברה היתה, כי העיקולים הזמניים על נכסיה גרמו לה ולבעלי מניותיה לנזקים אדירים המסתכמים במיליוני שקלים. עוד נכתב, כי בנוסף לתביעה נגד בנק לאומי שוקדת בימים אלה החברה על כימות נזקיה לשם הכנת תביעה כנגד גולדמן בגין מעשיו "האלימים" (ת"א 1854/06).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום