"ירדה למחתרת": השופט אורנשטיין הורה לעצור את ענבל אור

הצו הוצא לאחר שהבוקר היה אמור להתקיים דיון ב-4 בקשות לבזיון בית משפט שהגיש כונס הנכסים של אור, עו"ד איתן ארז, אולם אור שוב לא התייצבה לדיון

יסמין גואטה
יסמין גואטה
ענבל אור
ענבל אורצילום: ניר קידר

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין הורה הבוקר (א') לעצור את ענבל אור ולהביאה לבית המשפט תוך 24 שעות ממעצרה.

צו ההבאה הוצא לאחר שהבוקר היה אמור להתקיים דיון ב-4 בקשות לבזיון בית משפט שהגיש כונס הנכסים של אור, עו"ד איתן ארז, אולם אור שוב לא התייצבה לדיון. מדובר בדיון שנדחה מהשבוע שעבר, לאחר שגם אז לא התייצבה ושלחה אישור מרופא שהיא חולה.

בבקשה טען עו"ד ארז: "ענבל אור ירדה למחתרת וגם בהליכים משפטיים אחרים שמתנהלים נגדה לא מצליחים לבצע לה מסירות. החייבת לא מצייתת לשום צו של בית המשפט".

באחרונה כתבה אור בעמוד הפייסבוק שלה: "ערב טוב חברים יקרים שלי, החלטתי ... להתחיל מחדש לשכוח הכל לחשוב על מחר ולזרוק את אתמול' לחשוב על הטוב ולא על הרע' לחשוב על מה שיהיה ו... לא על מה שהיה !!!". בהמשך, העלתה אור פוסט נוסף שבו כתבה: "שבוע טוב חברים שלי התגעגעתי ... בקרוב אחזור אליכם ובגדול".

לאחר מכן, הודיעה אור  בפייסבוק כי "פתחה את מכללת הנדל"ן הראשונה מסוגה בישראל המשקפת את הבית ספר האמיתי של החיים מעולם הנדל"ן...  איך לעשות את המיליון הראשון ללא הון עצמי בכלל ועוד הרבה מנסיוני בעולם הנדל״ן". אור הודיעה אז כי עלות הקורס אשר יכלול כתשעה מפגשים צפויה להיות כ-8,500 שקל.

באפריל 2016 הורה השופט אורנשטיין על פירוק החברות של ענבל אור, ובראשן אור סיטי נדל"ן הוציא צו כינוס נכסים לענבל אור. השופט קבע אז כי "אין תוחלת להבראת החברה של ענבל אור, לא יהיה נכון להשאיר את הניהול בידיה". אורנשטיין נימק את החלטתו ב"מצב שבו נמצאים הרוכשים, הביטולים, הקפאת הפרויקטים, החשש מפני הברחת רכוש והברחת נכסים על ידי בעלת השליטה".

עוד נימק השופט את החלטתו למנות מפרק זמני לחברות של אור ב"היעדר סיכוי ממשי להסדר נושים; קיימים כשלים במרבית אם לא בכל הפרויקטים שהחברות מעורבות בהם, כאשר לגבי חלקם ניתנה הודעת ביטול על ידי הבעלים, ובחלקם האחר מבקשים הרוכשים להוציא את החברה; הנושים איבדו אמון בחברה ובבעלת השליטה; בצד זאת, התגלתה התנהלות בעייתית של החברות וכוונתי בעיקר לארגון קבוצות רכישה תוך ערבובייה של כספי הרוכשים בכל הפרויקטים בחשבון כללי שמשמש לכלל הוצאות החברות".

על הדו"חות הכספיים שהציגה אור, כתב אורנשטיין כי "קיימות תהיות באשר לנתונים שבדו"חות הכספיים המבוקרים של החברות... כך שאיני יכול להסתמך על אלה". לדבריו, גם אם תוחזר לאור השליטה על החברות, "לא מן הנמנע שתימשך התופעה של משיכת כספי החברות שמקורם בהפקדות הרוכשים לצרכים פרטיים של בעלת השליטה; כמו גם המשך מכירת זכויות ליחידות מעבר למותר ועוד. לכן נכון יהיה שלא להותיר את המשך הניהול בחברות בידי בעלת השליטה. למותר להרחיב באשר להתנהלות הנפסדת של בעלת השליטה, אשר חותמת על מסמכי מכר של יחידה שהיא זכאית לה, אך טוענת שלא ידעה על מה חתמה".

בפברואר 2016 נעצרה אור בחשד להעלמת מסים בעשרות מיליוני שקלים - באמצעות חשבוניות פיקטיביות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker