שקד וכחלון הודיעו על הקמת בית משפט כלכלי נוסף בחיפה

המודל לחיקוי הוא בית המשפט הכלכלי בתל אביב, שפתח את שעריו בדצמבר 2010 ונחשב להצלחה ■ טרם הוחלט מי יהיו השופטים שיכהנו בבית המשפט החדש שיוקם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית משפט חיפה

שרת המשפטים איילת שקד, נשיאת ביהמ"ש העליון מרים נאור, ושר האוצר משה כחלון הודיעו היום על החלטתם להקים בית משפט כלכלי בעיר חיפה. לדבריהם, הם החליטו על כך בעקבות פעילות כלכלית משמעותית שמתקיימת בחיפה, והמטרה היא שבבית המשפט הכלכלי יכהנו שופטים בעלי מקצועיות ומומחיות בתיקים כלכליים מורכבים. בכך תתייעל ותשתכלל האכיפה הפלילית, המנהלית והאזרחית בעניינים כלכליים באזור הצפון.

המודל לחיקוי הוא בית המשפט הכלכלי בתל אביב, שפתח את שעריו בדצמבר 2010 ונחשב להצלחה. מי שיזם את הקמת בית המשפט הכלכלי בתל אביב הוא יו"ר הרשות לניירות ערך לשעבר, זוהר גושן. ההצעה להקמת בית משפט שיתמחה בדיני חברות הועלתה לראשונה בדו"ח ועדת גושן לבחינת קוד ממשל תאגידי, שפורסם ב-2006. חברי ועדת גושן הודו כי שאבו את ההשראה מבית המשפט בדלאוור, וציינו כי הצלחתו נודעת כסיבה מרכזית לכך שיותר משני שלישים מהחברות הציבוריות בארה"ב מתאגדות בדלאוור ומכפיפות עצמן לדין המדינה.

שלושת השופטים שמכהנים בבית המשפט הכלכלי בתל אביב הם חאלד כבוב, רות רונן ומגן אלטוביה, שמחליף את דניה קרת מאיר - שהודיעה על פרישה - ונכנס לתפקידו רק לפני מספר ימים. טרם הוחלט מי יהיו השופטים שיכהנו בבית המשפט הכלכלי בחיפה.

שרת המשפטים איילת שקד: "חיפה אנו מגיעים. הקמת מחלקה כלכלית בחיפה תביא ליצירת תשתית קבועה ומהודקת של מערכת שיפוט יעילה ומקצועית שבה יידונו עניינים כלכליים. השופטים אשר ישבו בהרכב יהיו מטובי המומחים בתחומים המסחריים והכלכליים ויתנו שירות מעולה לאזרחים. הקמת מחלקה כלכלית תשרת את הציבור והחברות שמקום עיסוקן בעיר חיפה וביתר יישובי הצפון, והיא כמובן מהווה נדבך נוסף בייעול המערכת המשפטית בכללותה והפחתת העומסים".

שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון, אמר "הקמת בית משפט כלכלי בחיפה היא בשורה גדולה עבור תושבי חיפה ובתי המשפט בעיר. המהלך ישפר באופן דרמטי את השירות הניתן לאזרחים, יקל על העומס הרב בבתי המשפט ויחזק את מעמדה של העיר חיפה כבירת הצפון. גם בשנים הבאות נמשיך לפעול לחיזוק העיר חיפה והצפון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker