אורנשטיין נענה לבקשתו של פישמן: הורה על אסיפת נושים

השופט קבע כי במהלך האסיפה ידונו הצדדים במתווה למימוש נכסים, וכן יישקלו גם סוגיות ההכרזה על פישמן פושט רגל, מינוי נאמן לנכסיו והקמת ועדת ביקורת

יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אליעזר פישמן בבית המשפט, היוםצילום: עופר וקנין
יסמין גואטה

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, נענה לבקשתו של אליעזר פישמן והורה על כינוס אסיפת נושים בתוך חודש במשרדי הכנ"ר (כונס הנכסים הרשמי). השופט קבע כי במהלך האסיפה ידונו הצדדים במתווה למימוש נכסים, וכן יישקלו גם סוגיות ההכרזה על פישמן פושט רגל, מינוי נאמן לנכסיו והקמת ועדת ביקורת. אורנשטיין הוסיף כי באסיפה ישמעו עמדות המנהל המיוחד, עו"ד יוסי בנקל, הכנ"ר ופישמן עצמו. "מצופה שהדברים יתנהלו בצורה עניינית ומתוך מטרה, כאמור, למקסם את מימוש נכסי החייב  וחלוקתם בין הנושים לפי סדרי הנשייה" הדגיש.

אורנשטיין קיים הבוקר (ה') דיון בבקשתו של בנקל להכריז על פישמן פושט רגל. מי שתמך בבקשתו היו נציגת רשות המסים ונציגת כנ"ר. אולם הבנקים, להם חייב פישמן סכומי עתק לא הביעו תמיכה בבקשה, אחת הסיבות לכך נוגעת לחשש שלהם כי הליך של פשיטת רגל יגרום בסופו של דבר לפגיעה בחברות התפעוליות של קבוצת פישמן שנכסיה משועבדים להם. מצד שני, הבנקים גם לא התנגדו להחלטה והשאירו אותה לשיקול דעתו של אורנשטיין.

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטייןצילום: עופר וקנין

עו"ד שולי גולדבלט, שמייצג את פישמן טען בדיון כי הבנקים חוששים להתנגד לבקשה בבית המשפט וביקש לכנס אסיפת נושים סגורה במשרדי כונס הנכסים הרשמי. "החשיפה התקשורתית והעליהום על הבנקים בתקשורת יצרה מצב שהבנקים לקחו צעד לאחור" אמר. אורנשטיין נדהם מהטענה הזו: "אתה רוצה להגיד שהשיקולים שלהם לא ענייניים, הם יגידו משהו אחר ממה שהם יגידו פה באולם בית המשפט?" בהמשך חזר על הדברים שוב: "לא עולה על דעתי שנושה יגיד פה משהו אחר ובישיבה סגורה משהו אחר, אבל כנראה שיש דברים שאני לא יודע".

בסוף הדיון ניסה אורנשטיין לפשר בין המחלוקות בין פישמן למנהל המיוחד: "צריך להוריד את הלהבות, אתם מקצינים, וזה לא טוב. בהחלט אפשר להגיע להבנות והסדרים. לא צריך להתלהם ולהתנצח אני לפעמים מסתכל על הבקשות ואומר זה לא נחוץ, הדברים מגיעים להשתלחות שאינה ראויה. צריך לשרור פה שיתוף פעולה, יש אינטרס לכולם שזה מה שיהיה, גם לחייב וילדיו, שאני מבין שנקלעו לעין הסערה. הם צריכים לסייע ככל האפשר. כולם צריכים לקחת צעד אחורה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker