האח הגדול יעזור? הוטל צו עיקול על נכסים של שרון גל

צו העיקול, בסכום של 250 אלף שקל, שמתייחס גם לכספים שמגיעים לגל בעבור השתתפותו בתוכנית "האח הגדול", ניתן בהמשך לתביעה שהוגשה על ידי הדר דאר, שטוען כי גל חייב לו כספים

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שרון גל
שרון גלצילום: ליאור מזרחי

התסבוכת המשפטית של שרון גל נמשכת, גם כשהוא נמצא בבית האח הגדול. הרשמת הבכירה, דליה אסטרייכר מבית משפט השלום בראשון לציון, נתנה אתמול צו עיקול זמני על נכסים של גל בסכום של 250 אלף שקל.

זאת בהמשך לתביעה שהוגשה נגדו על ידי הדר דאר, ובקשה שהגיש דאר לצו עיקול זמני בשל חובו של גל כלפיו בהיקף של 250 אלף שקל.

דאר ביקש כי בין השאר יוטל עיקול על כספים או זכויות שיש לגל מחברת שידורי קשת בעבור השתתפותו בעונה השמינית של תוכנית "האח הגדול", על כספים בחשבונות בנק שלו ועל זכויות ברכבו מסוג "ניסן ג'וק" משנת 2012.

תמסורת וואטסאפ בין שרון גל לבין הדר דאר, כפי שצורפה לבקשת הטלת העיקול שהוגשה לבית המשפט
תמסורת וואטסאפ בין שרון גל לבין הדר דאר, כפי שצורפה לבקשת הטלת העיקול שהוגשה לבית המשפט

לפי ההחלטה, "מחובתו של המבקש או בא כוחו לוודא את ערכם של הנכסים שעוקלו, על מנת שהעיקול לא יחרוג מהסכום שנקבע". הצו לא יחול על משכורת או קצבה ולא על חשבון עו"ש בו משולמת משכורת.

דאר טוען כי גל, ביחד עם אדם בשם אפי משה, הציעו לו ביולי 2016 להיות שותף בסטארט-אפ חדשני שצפוי להניב רווחים נאים. לפי המתווה שהוצע, גל ומשה יעבירו כל אחד לדאר 2.5% ממניות החברה שתוקם (ובסה"כ 5%) כנגד השקעה של חצי מיליון שקל שהוא יעביר להם. בהמשך לכך, חתם דאר על הסכם להחזקת מניות בנאמנות בחברה, ומסר לכל אחד מהשניים המחאה על סך 250 אלף שקל.

בתביעה נטען כי גל הפקיד את ההמחאה בחשבון האישי שלו ולא בחשבון נאמנות כפי שסוכם. לאחר שההסכם בוטל מכיוון שהמיזם לא יצא לפועל, משה החזיר לדאר את כל הסכום שקיבל אך גל לא עשה כן. לתביעה אף צורפו צילומים מתוך תכתובות ווטסאפ בין השניים, שבהם גל מודה בקיום החוב ומתחייב להחזיר את הכסף.

עוד נכתב בתביעה כי גל טען כי חל עיכוב בהשבת הכספים, מאחר שהבנק החליט להשתמש בהם לצורך כיסוי חובותיו של גל. דאר טוען כי עד היום הכסף לא הושב לו.

מכיוון שגל נמצא בתוך בית "האח הגדול", דאר ביקש מבית המשפט להתיר לו להגיש כתבי בית דין באמצעות חברת קשת, שמשרדיה ברמת החייל בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker