מקלט "האח הגדול"? בקשה לעיקול נגד שרון גל

אדם בשם הדר דאר טוען כי העביר לגל ולשותפו אפי משה חצי מיליון שקל לצורך השקעה בחברה משותפת - אך לאחר שהמיזם בוטל, רק משה החזיר את חלקו

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון גל
שרון גלצילום: ליאור מזרחי

בזמן ששרון גל מבלה את השבועות האחרונים בבית האח הגדול, כשהוא מנותק מהעולם החיצוני, בחר אחד מהאנשים להם הוא חייב, לכאורה, כסף, להגיש נגדו בקשת עיקול - גם על הכספים שמגיעים לגל מהאח הגדול.

לבית משפט השלום בראשון לציון הוגשה היום בקשה דחופה, במעמד צד אחד, למתן צווי עיקול כנגד גל עד לסכום של 250 אלף שקל בשל חוב שקיים לכאורה כלפי אדם בשם הדר דאר.

דאר מבקש כי בין היתר יינתן עיקול על כספים או זכויות שיש לגל מחברת שידורי קשת, עבור השתתפותו בעונה השמינית של תוכנית האח הגדול, על כספים בחשבונות בנק שלו ועל זכויות ברכבו מסוג ניסן ג'וק משנת 2012.

לפי הנטען, גל ואדם נוסף בשם ד"ר אפרים (אפי) משה, הציעו לדאר ביולי 2016 להיות שותף בסטארט אפ חדשני בשם "פיינט", שצפוי להניב רווחים נאים. לפי עמוד הפייסבוק של משה, הוא רו"ח ויועץ עסקי וגם פרשן בתוכנית כלכלי בלילה שהנחה גל עד נובמבר 2016.

בבקשה נטען כי לפי המתווה שהוצע, גל ומשה יעבירו כל אחד לדאר 2.5% ממניות החברה שתוקם (ובסה"כ 5%) כנגד השקעה של חצי מיליון שקל שהוא יעביר להם. בהמשך לכך חתם דאר על הסכם להחזקת מניות החברה בנאמנות, מתוך הסתמכות מוחלטת על גל ומשה "שהציגו בפניו מצג אמין ביותר כאילו מדובר בעסקה מעולה". הוא מסר לכל אחד מהשניים המחאה על סך 250 אלף שקל.

בבקשה נטען כי גל הפקיד את ההמחאה בחשבון האישי שלו, ולא בחשבון נאמנות כפי שסוכם. "כעבור זמן מה, עוד בטרם הוקמה החברה ובטרם נעשתה השקעה כלשהי בכספי הנאמנות, אפי ושרון גל הודיעו למבקש על ביטול ההסכם, וכי בסופו של דבר החברה לא תוקם והמיזם לא יצא לפועל". לפי הנטען משה החזיר  לדאר את כל הסכום שקיבל, אך גל לא עשה כן "חרף התחייבויות והבטחות חוזרות ונשנות של שרון גל להשיב את כספי הנאמנות למבקש לאלתר וללא דיחוי".

עוד נכתב בבקשה שהוגשה על ידי עורכי הדין גולן גדליה וסער הכהן לסרי, כי גל טען שחל עיכוב בהשבת הכספים, מאחר שהבנק החליט להשתמש בהם לצורך כיסוי חובותיו של גל. דאר טוען כי עד היום הכסף לא הושב לו, ומציין בבקשה את הפרסומים שהיו אודות גל לאחרונה לפיהם הוא חייב כספים לגורמים רבים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker