"סיפור קפקאי"? הוארך מעצר הבכיר בוועד עובדי דיסקונט החשוד בסחיטה באיומים והצעת לקבלת שוחד

השופט על משה טטרו: "החומרים מבססים חשד סביר לפיו בוצעו העבירות המיוחסות לחשוד"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנק דיסקונט
אפרת נוימן

בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר את מעצרו של משה טטרו, בכיר בוועד עובדי בנק דיסקונט עד ליום חמישי הקרוב בשעה 18:00. לפי החשד, טטרו ביקש שוחד תמורת הסכם מתן שירותים לעובדי הוועד. העבירות בהן הוא חשוד הן סחיטה באיומים והצעה או הבטחת שוחד. לפי אתר דיסקונט, טטרו מכהן כמרכז פעולות הועד הארצי.

לפי החשד, טטרו השתמש במעמדו כבכיר בוועד עובדי דיסקונט על מנת לקבל שוחד של כ-200 אלף שקל מאחד מנותני השירות לוועד, סוכנות הביטוח מרוז. לפי הטענה, ניסיון הסחיטה מצדו היה במטרה לסגור חוב אישי שלו תוך ניצול מעמדו וכוחו.

אתמול בוצע חיפוש בביתו ובמשרדי ועד דיסקונט ולאחר מכן הוא הובא לחקירה. בחקירתו, בחר טטרו לשמור על זכות השתיקה ולא מסר את גירסתו.

עורך דינו של טטרו, ג'ורג'י עמיר, הכחיש בדיון את החשדות וטען כי מדובר בסיפור קפקאי. הוא ציין כי מדובר אמנם בסוכנות ביטוח שעובדת עם בנק דיסקונט אך לטטרו אין שום אמירה או החלטה אם לעבוד איתם או לא.

המדינה ביקשה להאריך את מעצרו של טטרו בשבעה ימי מעצר לשם ביצוע החקירה כשהיא טוענת כי "מדובר בחקירה רגישה המשפיעה על כל בנק דיסקונט".

השופט עלאא מסארווה ציין כי "החומרים מבססים חשד סביר לפיו בוצעו העבירות המיוחסות לחשוד"  אך "בתוך התחשבות בעברו הנקי של החשוד יש מקום להארכת מעצר שתוגבל לימים ספורים בלבד".

ועד דיסקונט מסר בתגובה: "יו"ר הוועד הארצי של בנק דיסקונט, רפי קזלקופי, השעה באופן מיידי את חבר הוועד מתפקידו ומכל פעילות בוועד".

קזלקופי מסר: "הדברים מתבררים וימשיכו להתברר בימים הקרובים על ידי רשויות החוק והאכיפה. אנחנו לא נקבל שום מעשה לא חוקי ואנחנו משתפים פעולה עם משטרת ישראל באופן מלא ומקווים שהאמת תצא לאור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker