אתר Nfc: אולמרט פעל למען פרנק לואי גם לאחר המכרז להפרטת בנק לאומי על מנת לשלבו בגרעין השליטה

השניים נפגשו במהלך המלחמה בלבנון - ב-22 ביולי - בשבת שבה שוגרו כ-200 קטיושות לעבר הצפון

יואב יצחק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יואב יצחק

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, פעל עבור פרנק לואי גם אחרי המכרז למכירת גרעין השליטה בבנק לאומי, ולא רק עד סמוך למכרז שהסתיים בנובמבר 2005. ל-Nfc נודע, כי זו אחת הראיות לחשד, לפיו פעל אולמרט תוך ניגודי עניינים חמורים עבור ידידו המיליארדר. כל זאת, מעל ומעבר אפילו לפעילותו למען מיטיבו האחר, איל ההון דניאל אברמס, שרכש ממנו את הדירה בכ"ט בנובמבר, במחיר מופרז (2.7 מיליון דולר), ואף איפשר לו להתגורר בה בשכר דירה מוזל - 2,250 דולר לחודש במקום 3,800 דולר.

ניגודי העניינים נובעים הן מקשריו האישיים עם פרנק לואי, והן נוכח קשרי המשפחה של אולמרט עם מחותנו, פרופ' יוסף גרוס (בנו שאול נשוי לבתו של גרוס). על פי החוק ועל פי הפסיקה, נאסר על בעל תפקיד בשירות הציבורי לקחת חלק בתהליכים ו/או החלטות בהן גלום ניגוד עניינים שכזה. אלא שאולמרט ניצל לרעה את מעמדו, והפעיל שררה כדי לסייע לידידיו ולמחותנו.

באותה תקופה התברר כי קבוצת סרברוס-גבריאל שזכתה בנובמבר 2005 במכרז לרכישת בנק לאומי ורכשה 9.99% ממניות הבנק, מתקשה לנצל את האופציה שניתנה לה לרכוש עוד 10% ממניות הבנק ובכך להשלים רכישת גרעין השליטה בבנק. מאז ועד עתה, פעלה סרברוס-גבריאל, כמו גם הפקידות הבכירה במשרד האוצר ובבנק ישראל, לשילובן של קבוצות נוספות בגרעין השליטה.

נודע, כי בשלב זה התערב אולמרט, וממרום מעמדו החל שוב לעסוק באפשרות שילובו של פרנק לואי בגרעין השליטה. פגישתו עם פרנק לואי באותה שבת היא שהגבירה את החשד כלפיו, לפיו הוא פעל גם בתקופה האחרונה תוך ניגודי עניינים חמורים ובניגוד לחוק האוסר על בעל תפקיד ציבורי לפעול תוך ניגודי עניינים.

מאז שחשפנו פרשה זו, פועלים אולמרט ואנשיו כדי לטשטש את העובדות. באמצעות כמה עיתונאים נטען, כי פרנק לואי לא ניגש בסופו של דבר למכרז, ועל כן אין לייחס לאולמרט ניגודי עניינים - גם אם שוחח עם פרנק לואי בשלבים המוקדמים. המידע החדש שנחשף ב-Nfc והועבר לגורמים המוסמכים, קושר את אולמרט לפרשה.

הידיעה פורסמה במקור באתר Nfc

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker