ועדת השרים אישרה הצעה לסגור פאבים ב-2 בלילה לשם צמצום תאונות הדרכים ומעשי האלימות

ההצעה תובא בקרוב לאישור מליאת הכנסת בקריאה טרומית; שר המשפטים שטרית אומר כי משרדו מבקש לקבוע סייג בחוק שלפיו בתי עסק מסוימים הפועלים 24 שעות ביממה, דוגמת סופר מרקטים, לא ייסגרו אלא רק תיאסר בהם מכירת משקאות חריפים באותן שעות

יובל יועז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל יועז


מאת יובל יועז וגדעון אלון

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק של יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ רוחמה אברהם (קדימה), הקובעת כי פאבים ומועדונים שבהם נמכרים משקאות אלכוהוליים ייסגרו בכל לילה בין השעות 2 ועד 6 בבוקר. יו"ר הוועדה, שר המשפטים מאיר שטרית, ציין כי ההצעה אושרה בכפוף לכך שהמשך הליך החקיקה ייעשה בתאום עם משרד המשפטים, משרד הפנים והמשרד לבטחון פנים.

שר המשפטים שטרית אומר כי משרד המשפטים מבקש לקבוע סייג בחוק שלפיו בתי עסק מסוימים הפועלים 24 שעות ביממה, דוגמת סופר מרקטים, לא ייסגרו אלא רק תיאסר בהם מכירת משקאות חריפים באותן שעות. "כאבא לילדים אני ער לסכנות האורבות לילדינו בכבישים כתוצאה מחשיפה לאלכוהול", אמר שטרית בישיבה. "אישור החוק מהווה נדבך נוסף במלחמה באלימות בכלל ובתאונות הדרכים בפרט".

ח"כ אברהם ציינה כי במהלך הדיונים שיתקיימו בוועדה לאחר אישור הצעת החוק בקריאה טרומית, בכוונתה לזמן לדיונים בעלי פאבים וגורמים אחרים כדי לבחון אם יש מקום לסגור בשעות הלילה גם בתי עסק אחרים בהם מוכרים משקאות משכרים כמו מסעדות ופיצוציות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker