בעקבות חשיפת TheMarker: חקירה פלילית נגד רוחמה אברהם ושלמה תירוש בפרשת אגרקסקו

היועמ"ש הורה לאגף החקירות במשטרה לחקור חשד שהחברה מימנה לחברי כנסת נסיעה לחו"ל, בכוונה שיסייעו לה בתמורה; פעולותיה של אברהם לאחר הנסיעה מגלה שהיא אכן פעלה לטובת החברה

גיא לשם
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ח"כ רוחמה אברהם (קדימה) תיחקר בקרוב בחשד לכאורה לקבלת שוחד והפרת אמונים - כך עולה ממידע שהגיע ל-TheMarker. לפני כמה שבועות הורה היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז לראש אגף החקירות במשטרה ניצב יוחנן דנינו לפתוח בחקירה נגד אברהם וכן נגד חברת אגרקסקו ומנכ"לה שלמה תירוש, בחשד למתן שוחד לאברהם ולח"כ אלי אפללו. החקירה הוטלה על היחידה הארצית לחקירות הונאה. אברהם, אגב, מובילה באחרונה קמפיין נגד נשיא המדינה משה קצב, בדרישה להרחקתו מהכנסת עד שתסתיים החקירה בעניינו.

עלות הסיור לאגרקסקו היתה 6,800 דולר, וההוצאות בעבור שני חברי הכנסת הסתכמו ב-4,388 דולר. אברהם אמרה אז: "ייתכן שנעשתה טעות בתום לב". מאז החזירו שני חברי הכנסת סכומי כסף בגובה ההטבות שקיבלו מהחברה.

מבקר המדינה שבדק את הפרשה לאחר חשיפתה קבע כי תירוש ציפה לתמורה עבור הנסיעה שאירגן לחברי הכנסת, ואף פנה בעניין לאברהם. תירוש ביקש להיעזר בה כדי שתקדם את האינטרס של אגרקסקו בכנסת באותה עת: החזרת האחריות על ביצוע הבדיקות הביטחוניות למטענים שהיא מייצאת. כך, קיוו באגרקסקו, תחסוך החברה חלק מהעלויות לאחר שהתקשתה להתמודד עם תחרות בתחום המטענים החקלאיים.

מפרוטוקולים של הכנסת עולה כי אברהם אכן פעלה לכינוס מיוחד של ועדת הפנים שעסק בנושא, על אף שלא היתה חברה בוועדה, ובשלב ארוך מהדיון אף ניהלה את הישיבה. כל זאת, כאמור, זמן לא רב לאחר ששבה מהנסיעה בעלות של עשרות אלפי שקלים שהוענקה לה חינם. פעילותה של אברהם מעלה את החשדות לכאורה לקבלת שוחד ומתן תמורה עבורו תוך הסתרת הנסיעה מיתר המשתתפים בדיון.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "לאחר בחינת דו"ח מבקר המדינה בעניין הוחלט, על דעת היועץ המשפטי ופרקליט המדינה, לפתוח בחקירה פלילית נגד אברהם בחשד לקבלת שוחד והפרת אמונים, ונגד אגרקסקו ומנכ"לה בחשד למתן שוחד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker