שר הבינוי והשיכון מאיר שטרית ישמש ממלא מקום שר המשפטים במקום חיים רמון

רמון, שיואשם בעבירה של מעשה מגונה בלא הסכמה בחיילת, ויתר השבוע על זכות השימוע שניתנה לו

יובל יועז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל יועז

שר הבינוי והשיכון, מאיר שטרית, ישמש כממלא מקום שר המשפטים במקום חיים רמון שפרש מתפקידו בעקבות כתב האישום שיוגש נגדו בעבירה של מעשה מגונה בלא הסכמה, כך פורסם הבוקר (רביעי).

זוהי כהונתו השניה של שטרית בתפקיד, לאחר ששימש כשר משפטים בממשלת שרון הראשונה בין השנים 2001 ו-2003.

"הנאשם החדיר את לשונו לפיה של המתלוננת"

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, פירסם ביום ראשון את נוסח כתב האישום שיוגש בימים הקרובים לבית המשפט נגד רמון. העונש המרבי על העבירה בה נאשם רמון הוא שלוש שנות מאסר. בין העדים שאמורים להופיע מטעם התביעה, מלבד המתלוננת א', גם מזכירו הצבאי של ראש הממשלה האלוף גדי שמני, מזכירתו של אולמרט שולה זקן, ראש יאח"ה תת-ניצב מירי גולן וראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה ניצב יוחנן דנינו.

בהמשך מתואר כי "המתלוננת ביקשה מחייל בלשכה לצלם אותה ואת הנאשם. השניים נכנסו לחדר ושם צילם החייל את המתלוננת והנאשם כשהם חבוקים, שתי תמונות, ויצא מהחדר. המתלוננת שיחררה אחיזתה בנאשם ופנתה לצאת מהחדר. הנאשם המשיך לחבק את גופה בידו האחת וקירב אותה אליו. באצבעות ידו האחרת אחז בלחייה, קירב את פניו אליה והצמיד את שפתיו לשפתיה, תוך שהוא מחדיר את לשונו לתוך פיה, והכל ללא הסכמתה. המתלוננת התעשתה, זזה לאחור ועזבה את החדר. הנאשם יצא מיד אחריה. במעשיו אלו", טוענת הפרקליטות בכתב האישום, "עשה הנאשם במתלוננת מעשה מגונה בלא הסכמתה".

במשטרה שוקלים בימים אלה אם לפתוח בבדיקה עצמאית באשר לטענותיה של צעירה נוספת, שסיפרה בכלי התקשורת כי רמון הטריד אותה מינית. עם זאת, הצעירה לא התלוננה עד כה במשטרה.

רמון ויתר על חסינותו

רמון הודיע ביום ראשון רשמית למזוז כי הוא מוותר על שימוע, ובכך הפכה ההחלטה להעמידו לדין לסופית. במקביל הודיע רמון ליו"ר הכנסת, ח"כ דליה איציק וליו"ר ועדת הכנסת, ח"כ רוחמה אברהם כי הוא מוותר על חסינותו. מזוז החליט שאם תגיע אליו הודעה רשמית על ויתורו של רמון על החסינות, הוא לא ימתין 30 ימים אלא יגיש את כתב האישום מיד לבית המשפט. במקביל ממתין מזוז להודעה רשמית ממשרד ראש הממשלה על התפטרותו של רמון מהממשלה. אם הודעה זו תגיע לפני הגשת כתב האישום הוא יוגש לבית משפט השלום בתל אביב, אך אם רמון ישמש עדיין שר בעת הגשת כתב האישום הוא יוגש לבית המשפט המחוזי.

בלשכת היועץ המשפטי לממשלה החליטו לא להתערב בהליכי בית המשפט הצפויים לרמון, ולהשאיר את אלה להחלטתה הבלעדית של מערכת בתי המשפט ושל השופט או השופטים שידונו בתיק. בהקשר זה, בלשכתו של מזוז לא מתכוונים לפנות למנהל בתי המשפט בעז אוקון בבקשה לזרז את קצב הדיונים ולקיימם במתכונת יומיומית. בנוסף לא מתכוונת הפרקליטות לבקש מבית המשפט בקשות מיוחדות כלשהן, כמו קיום המשפט בפני מושב של שלושה שופטים. החלטות אלה יתקבלו במערכת בתי המשפט לבדה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker