ליברמן קרא להוציא להורג חברי כנסת ערבים; חברי הכנסת טיבי, ברכה וגלאון: זו התרת דם

(עדכון) יו"ר ישראל ביתנו תקף את פגישותיהם של ח"כים ערבים עם ראשי החמאס וביקוריהם בלבנון באירועי הזיכרון לנכבה; ליברמן הביע תקווה, כי "משתפי הפעולה עם האויב יוצאו להורג, כמו במשפטי נירנברג"

גדעון אלון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גדעון אלון

מאת גדעון אלון, ג'קי חורי ולילי גלילי

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף היום בחריפות רבה את הח"כים מהמפלגות הערביות, והביע תקווה כי הם יוצאו להורג. בדיון במליאת הכנסת על כינונה של הממשלה החדשה אמר ליברמן, כי יש למצות את הדין עם חברי הכנסת הערבים הנפגשים עם ראשי החמאס, שלדבריו "משתפים פעולה עם האויב".

ליברמן אמר כי "מלחמת העולם השנייה הסתיימה בזה שהיה משפט נירנברג וראשי השלטון הנאצי הוצאו להורג. לא רק הם, אלא גם משתפי הפעולה שלהם. אני מקווה שזה יהיה גורלם של משתפי הפעולה בבית הזה".

ליברמן סיפר, כי סיעתו דרשה כי בקווי היסוד של הממשלה ייקבע כי "כל אותם מסיתים ומשתפי פעולה עם הטרור היושבים בבית הזה, יישאו בכל העונש. כל אלה הממשיכים להיפגש עם אנשי החיזבאללה והחמאס וממשיכים חדשות לבקרים לנסוע ללבנון, אלה שרק לפני יומיים הכריזו על יום העצמאות כיום הנכבה והרימו דגלים שחורים".

ברכה: ליברמן ניאו נאצי

דבריו של ליברמן עוררו תגובות נזעמו בקרב חברי הכנסת הערבים. ח"כ ראלב מג'אדלה (עבודה) קרא לעברו של ליברמן: "אתה גזען. אתה לא מקבל את הכרעת העם. אתה דו-פרצופי".

יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, אמר כי ליברמן קושר באופן זוועתי בין עמדות לגיטימיות לבין משפט נירנברג. קשר זה הוא התרת דמם של הח"כים שציינו את הנכבה הפלשתינית. אם יש לשפוט צריך לשפוט מאפיונרים כדוגמת ליברמן שהוכיח שוב שהפשיזם הוא מפלטו האחרון של הנבל. במליאת הכנסת קרא ברכה להקמת משפטי נירנברג חדשים כדי "לשפוט ניאו-נאצים כדוגמת ליברמן".

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) אמר כי דברי ליברמן הם "דברים גזעניים והתרת דם של הח"כים הערביים על ידי אדם שהפשיזם הפך אצלו לדרך חיים, והגזענות לכלי עבודה. ח"כ איברהים צרצור (רע"מ) הגיש תלונה לועדת האתיקה של הכנסת נגד ח"כ ליברמן. לדבריו, מדובר הן בהסתה והן בגזענות העלולה לגרום להתרת דמם של חברי הכנסת הערבים.

ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד) אמר, כי ליברמן הוא גזען ואופורטוניסט, ש"רוצה לזכות בפופולריות גדולה על ידי הסתה פרועה נגד הציבור הערבי. אם נטכחותנו בכנסת גורמת לליברמן ושכמותו לאבד את שפיותם, זה מעיד על חשיבותה, שחושפת את הגזענות והגזענים במערומיהם. ליברמן יכול להתקבל לפלוגות המוות הפשיסטיות בכל מקום".

מרכז מוסאווא מסר, כי אדם שמשווה בין הח"כים הערבים לנאצים הוא כנראה בור, שאינו יודע מה עשו הנאצים לבני עמו שלו. "אדם כמוהו הינו בושה לעם היהודי. מסתבר שהיידר חי בישראל".

למגנים הצטרפה ח"כ זהבה גלאון (מרצ) שאמרה כי "מדובר בהתרת דם מסוכנת וכבר ראינו כיצד מלים מסוגלות להרוג. ליברמן הדגים מדוע מרצ איננה רוצה לשבת אתו בקואליציה אחת".

למרות דברי הגינוי החריפים סירב ח"כ ליברמן לחזור בו מדבריו. בשעות אחר הצהריים הוא ביקש את רשות הדיבור כדי למסור הודעה אישית אבל הוא לא השמיע דברי התנצלות אלא שב וקרא להעמיד את משתפי הפעולה בכנסת לדין.

מפלגת "ישראל ביתנו" אירגנה היום הפגנה גדולה מול הכנסת בסיסמה "ממשלה נגד העלייה", במחאה על השארתה מחוץ לקואליציה ועל העובדה שלראשונה מזה עשור, לא יכהן בממשלה אף נציג של ציבור דוברי הרוסית. בניגוד לציפיות ברחוב הרוסי לא מונתה סגנית שרת הקליטה, מרינה סולודקין (קדימה) לשרת קליטה, והמשרד הופקד בידי זאב בוים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker