אותרה "הווילה הנסתרת" של אייל פישמן בסביון: תיכלל בצו בית המשפט - דין וחשבון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אותרה "הווילה הנסתרת" של אייל פישמן בסביון: תיכלל בצו בית המשפט

צו הדיספוזיציה (העברת זכויות הבעלות או שינוי ברישום) שניתן לווילות של ילדיו של אליעזר פישמן - הורחב היום גם לווילה נוספת בסביון הרשומה על שם הבן אייל ■ לטענת המנהל המיוחד, הווילה לא נכללה בתגובת ילדיו של פישמן לבית המשפט, "באופן המעורר את החשד כי נכס זה הוסתר"

46תגובות
אחד מנכסיה של משפחת פישמן בסביון
עופר וקנין

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורשנטיין, הרחיב היום (ד') את צו איסור הדיספוזיציה (העברת זכויות הבעלות או שינוי ברישום) שנתן לווילות של ילדיו של אליעזר פישמן - גם לווילה נוספת בסביון, שאותרה בימים האחרונים על ידי המנהל המיוחד, עו"ד יוסי בנקל, ורשומה על שם הבן אייל פישמן.

לטענת המנהל המיוחד, הווילה הזו לא נכללה בתגובת ילדיו של פישמן שהוגשה לבית המשפט, "באופן המעורר את החשד כי נכס זה הוסתר". עוד הדגיש בנקל, כי אייל פישמן לא הגיש תצהיר לתמיכה בתגובה שהגישו ילדיו של פישמן, והוא הסתפק בהצהרתה הכללית וה"סתומה" של אחותו. "נראה שהסיבה העיקרית לכך היא רצונו שלא להיחשף לחקירה נגדית שבמסגרתה היה נדרש להשיב על הענקות נוספות", כתב בנקל. בנוסף, לדברי בנקל, מזה שבועות מספר מסרבים ילדיו של פישמן ורעייתו טובה להיפגש עמו ולהשיב על שאלותיו, "עובדה המגבירה את החשד כי הם בחרו במכוון במדיניות של הסתרת מידע - בעיקר של נכסי החייב".

בבקשה המקורית של בנקל הוא ביקש לאסור על ילדיו של פישמן לעשות כל שינוי בזכויותיהם בארבע וילות בסביון שבבעלותם. בנקל טען כי "קיים חשד כבד ביותר, לשון המעטה שבהמעטה, לסידור מחדש של נכסי המשפחה, מתוך מטרה אחת ויחידה - להרחיק  נכסים אלה מפישמן בניסיון להצילם מנושיו, כך שהם לא ישמשו לפירעון חובותיו".

אולם בתגובה שהגישו ילדיו של פישמן הם טענו כי "מדובר בבקשה פסולה ושערורייתית, שנשענת על תזה משפטית מופרכת הסותרת חזיתית את הוראות החוק, ההלכה הפסוקה ועקרונות יסוד בדיני פשיטת הרגל". בתגובה שהוגשה באמצעות עורכי הדין דוד לשם וד"ר אלעד פלד ממשרד ניר כהן, לשם ושות', הם מדגישים כי בקשתו של המנהל המיוחד "רצופה כשלים מכף רגל ועד ראש, שדי בכל אחד מהם כדי להצדיק את דחייתה".

לטענת ילדיו של פישמן, לא ניתן לבטל את העברות הנכסים, שכן אלו בוצעו 13 שנה ומעלה לפני כניסתו של פישמן להליכי פשיטת רגל. הכשל המרכזי בבקשתו של בנקל, לפי האמור בתגובה, נעוץ במועד בו נכנס פישמן להליכי פשיטת רגל. פקודת פשיטת הרגל מאפשרת לבטל הענקות נכסים שביצע פושט הרגל בתקופה של עשר שנים לפני שנכנס להליכי חדלות פירעון. במקרה הזה, טוענים הילדים, בקשתו של המנהל המיוחד מבוססת על הטענה לפיה המועד אליו יש להתייחס כמועד הקובע לתחולה של דיני פשיטת הרגל הוא שנת 2006, כלומר לפי המנהל המיוחד יש לבטל הענקות שנעשו כבר מ-1996. אולם לטענת ילדיו של פישמן, מדובר בטענה מופרכת, שכן בקשת הכינוס וצו הכינוס ניתנו ב-2016.

במקרה של הווילה שעומדת במרכז הבקשה הנוכחית, על פי נסח רישום המקרקעין, בפברואר 2008 נרשמה הערת אזהרה לטובת אייל ויעל פישמן, בהמשך תוקנה הערת האזהרה עוד פעמיים, ובנובמבר 2013 הועברה זכות השכירות בנכס על שמם. לדברי בנקל, היא נרכשה בפרק הזמן הקבוע בסעיף 96 לפקודת פשיטת הרגל שעוסק בביטול הענקות.

מאיל פישמן נמסר: "מדובר בעוד הליך פסול שהגיש עו"ד בנקל במעמד צד אחד, מבלי לברר את העובדות הנכונות לפני שהוא רץ לבית המשפט. מדובר בנכס שמעולם לא היה קשור לאליעזר פישמן והוא לא מימן אפילו שקל מרכישתו. עצם ניסיונו של עו"ד בנקל לקשור אותו להליך פשיטת הרגל הוא חמור ופסול.


"הבית ברחוב החרמש 17 נקנה לפני 9 שנים על ידי ועל ידי רעייתי יעל. רכישת הבית מומנה בעיקר במשכנתא מהבנק (כפי שעולה גם מנסח הטאבו שצרף עו"ד בנקל לבקשתו) והיתרה מכספנו שנבע ממכירת עסק שהקמנו, שהיה בבעלותנו ושלא היה קשור לאליעזר פישמן. למרבה הצער, עו"ד בנקל באופן עקבי מגיש הליכים לא מבוססים נגד בני משפחת פישמן ויוצר תחושת בהילות מלאכותית בבקשות במעמד צד אחד, תוך כדי פגיעה בשמם הטוב. ההליך הנוכחי מביא התנהלות פסולה זו לשיא חדש. אילו יש לו הגינות מינימלית, על עו"ד בנקל לפנות מיד לבית המשפט, להתנצל ולמשוך את ההליך שהגיש".

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עשרת הסיפורים החמים של היום ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם