בית המשפט העליון דחה את ערעורו של השר לשעבר סאלח טריף שהורשע בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

בשנת 1999 העביר טריף - אז יו"ר ועדת הפנים של הכנסת - 2,000 דולר לידי ראש מינהל האוכלוסין במשרד הפנים כדי לקדם את עניינו של חלפן כספים פלשתיני שביקש אשרה לישיבת קבע בישראל

מתן פריידין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתן פריידין

בית המשפט העליון דחה היום את ערעורו של ח"כ לשעבר סאלח טריף, שהורשע בשתי ערכאות קודמות בעבירות של שוחד מרמה והפרת אמונים. עונשו של טריף - 24 חודשי מאסר, מתוכם שישה חודשים בפועל שירוצו בעבודות שירות וקנס בן 25 אלף שקלים, יישאר בעינו.

לאחר הגשת כתב האישום כנגדו נאלץ טריף, השר הדרוזי הראשון בישראל, להתפטר מממשלת האחדות בראשות שרון. במכתב ההתפטרות שכתב לראש ממשלת האחדות, אריאל שרון, כתב: "אני עושה צעד זה בלב כבד, ומקווה כי אחרי שבית המשפט יקבע את העובדות והצדק ייצא לאור גם ייפסק מסע ההכפשות שנוהל נגדי ואוכל לשוב ולתרום לקהילה".

טריף הורשע תחילה בביהמ"ש השלום בראשל"צ ולאחר מכן נדחה ערעורו בביהמ"ש המחוזי בת"א. לאחר דחיית ערעורו זה אמר טריף "אין לי שום אמון במערכת המשפט, נגמרה לי המדינה".

למרות דברים קשים אלה שב טריף וחזר לכהן בכנסת לקראת דמדומיה של הכנסת ה 17, הגם שהצהיר כי לא יישבע אמונים כל עוד לא יוכרע ערעורו בביהמ"ש העליון, ערעור שכאמור בא לסיומו היום.

הידיעה המקורית פורסמה באתר Nfc

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker