בית המשפט גזר מאסר עולם על יצחק זוזיאשווילי ורפי נחמני - רוצחי השופט עדי אזר

(עדכון) השופטים: "רגשות משטמה ותאוות ממון עיוורת הנחו את שני הנאשמים"; זוזיאשווילי ביקש להציג את גרסתו לראשונה לאחר ששמר על שתיקה אך השופטים מנעו זאת ממנו

יובל יועז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל יועז

(עדכון) בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את יצחק זוזיאשווילי ורפי נחמני ברצח השופט עדי אזר ביולי 2004. בעקבות הרשעתם ברצח, הוטל על כל אחד מהשניים עונש מאסר עולם, במצטבר למאסר העולם שכל אחד מהם מרצה כעת בגין מעשי רצח אחרים.

על נחמני נגזרו עוד 15 שנות מאסר בפועל בגין העבירות הנוספות שבהן הורשע - בריחה ממאסר, קשירת קשר לביצוע רצח, התחזות, שיבוש הליכי משפט, החזקת נשק ונשיאתו, וזיוף בכוונה לקבל דבר במרמה. חמש שנים מהן הוא יירצה במצטבר לעונשי מאסר העולם. על זוזיאשווילי נגזרו עוד 10 שנות מאסר בפועל בגין העבירות הנוספות שבהן הורשע - קשירת קשר לביצוע רצח וסיוע לנחמי לברוח ממאסר. גם הוא יירצה חמש שנים מהן במצטבר לעונשי מאסר העולם.

"שופט נרצח בישראל", כתבו השופטים צבי סגל, יורם נועם ורפי כרמל בפתח הכרעת הדין, "בפרשה הזויה יש כדי להרעיד את אמות הספים של כל בר דעת שערכי מוסר בסיסיים טבועים בו. מדובר ברצח חסר תקדים במדינת ישראל".

זוזיאשווילי, שקיבל את זכות המלה האחרונה לאחר הצגת הטיעונים לעונש, ביקש להשמיע לראשונה את גרסתו לאירועים, לאחר שבחר בזכות השתיקה בחקירתו במשטרה, ואף נמנע מלהעיד בבית המשפט. ואולם השופטים מנעו זאת ממנו, וקבעו כי לא יותר לו להשמיע גרסה עובדתית בשלב זה. "המערכת המשפטית מוסיפה חטא על חטא", אמר זוזיאשווילי", אדם יקר ללבי, ד"ר דיוויד וינר (איש הסניגוריה הציבורית שייצג את זוזיאשווילי ושם קץ לחייו לאחר שהבין שזוזיאשווילי הוליך אותו שולל, י.י), נכנס לסיפור הזה כדי למנוע פגיעה באנשים נוספים".

"אני בחרתי בזכות השתיקה בעצת עורכי הדין, אבל אני מלא כרימון על הסיפור הזה. אתם מאשימים אותי כאן ברצח, אבל לא איפשרתם לי להתגונן", המשיך זוזיאשווילי. לאחר שהשופטים קטעו את דבריו, הטיח זוזיאשווילי בשופטים: "זה בית דין צדק זה?", והתיישב. נחמני הסתפק במלים "אני חף מפשע, והכל זה הצגה לתקשורת". בני משפחתו של זוזיאשווילי הוצאו מהאולם בעת הקראת הכרעת הדין, לאחר שהפריעו למהלך הדיון. מאוחר יותר, לפני הקראת גזר הדין אמר זוזיאשווילי: "זה דבר ידוע שתפרו לי תיק, גם עיוור היה רואה את זה".

בהכרעת הדין כתבו השופטים: "בחנו בקפידה כל ראיה וראיה, האחת תומכת ברעותה, מאמתת ומחזקת, ונגלה לעינינו מארג נסיבתי שלם המשרטט תמונה של רצף האירועים לפני הרצח ולאחריו. הוכח לפנינו, שרגשות משטמה ותאוות ממון עיוורת הנחו את שני הנאשמים בפועלם במסגרת הפרשה. אנו חשים כצופים במותחן דרמה מזעזעת שסופה במותו של שופט בכיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker