יוסי בכר יוצא להגנת אולמרט: ההחלטות במכרז לאומי התקבלו לטובת המשק

לדברי מנכ"ל האוצר, "פרסומים דומים עלולים לפגוע בנכונותם של המשקיעים הזרים להשקיע בישראל"

רם דגן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רם דגן

מאת רם דגן ומוטי בסוק

מנכ"ל משרד האוצר, יוסי בכר, יוצא להגנת ראש הממשלה, אהוד אולמרט. בכר אמר היום, כי קשה להעריך שהחלטות הקשורות במכרז לאומי התקבלו משיקולים זרים. "בדיונים שבהם משתתפים כל כך הרבה אנשים", אמר בכר, "קשה לחשוב שההחלטות יכולות לנבוע משיקולים אחרים מלבד טובת המשק וכלכלת ישראל".

מנכ"ל האוצר יצא גם נגד הפרסומים והשלכותיהם. "פרסומים בדבר אי סדרים לכאורה בהליך הפרטת בנק לאומי, שטרם נחקרו עד תום, עלולים לפגוע קשות בנכונותם של משקיעים זרים להשתתף בפעילות העסקית בישראל. לא סביר שמצד אחד ממשלת ישראל תשקיע משאבים ומאמצים כה רבים בגיוס משקיעים זרים, ומנגד יופצו שמועות שיגרמו לאותם משקיעים להדיר רגליהם מישראל".

בכר אמר את הדברים יממה לאחר הפרסום על החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לבדוק חשד כי אולמרט גרם לשינוי תנאי המכרז להפרטת לאומי, כך שיהלמו את האינטרסים של מקורביו. לפי החשד, אולמרט, ששימש בתקופת המכרז כשר האוצר, ניצל את השפעתו כדי לשנות את תנאי המכרז. אתמול פורסם כי במשרד היועץ המשפטי קיימת חוות דעת, ובה המלצה לפתוח בחקירה פלילית בעניין.

לדברי בכר, הראיה הטובה ביותר לתרומת המכרז לכלכלה הישראלית היא תוצאותיו. "הבנק נמכר בפרמיה של 56% מעל הונו העצמי, ובמחיר הגבוה ב-17% ממחיר מניית הבנק בבורסה ערב המכירה", הוסיף בכר. "לא במקרה המהלך של הפרטת לאומי הוא לדעת כולם אחד המהלכים הכלכליים החשובים והמוצלחים שהתרחשו בשנים האחרונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker