עובדי טרילוג'יקל, שקבוצת פישמן מחזיקה ב-30% ממניותיה, הגישו בקשת פירוק נגד החברה

המנכ"ל, מנשה טרם, ויו"ר הדירקטוריון, יובל מניפז, הודיעו לעובדים כי אין באפשרות בעלי המניות להמשיך ולהזרים כספים לחברה, ומשכך אין בידיה להמשיך ולפעול ואין ביכולתה לשלם להם את שכר עבודתם בגין החודש החולף

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אליעזר פישמן בבית המשפט
אליעזר פישמן בבית המשפטצילום: עופר וקנין

פשיטת הרגל של איש העסקים אליעזר פישמן נותנת את אותותיה גם בחברות של הקבוצה. עובדי חברת טרילוג'יקל, שקבוצת פישמן מחזיקה ב-30% ממניותיה, הגישו היום (ה') לבית המשפט המחוזי בלוד בקשת פירוק נגד החברה. "החברה חדלת פירעון והפסיקה את פעילותה העסקית", נכתב בבקשה.

עובדי החברה זומנו אמש לפגישת חירום עם מנכ"ל החברה מנשה טרם ויו"ר הדירקטוריון יובל מניפז, שהודיעו להם כי אין באפשרות בעלי המניות של החברה להמשיך ולהזרים כספים לחברה, ומשכך אין בידיה להמשיך ולפעול ואין ביכולתה לשלם להם את שכר עבודתם בגין החודש החולף בסך של כ-300 אלף שקל נטו.

את הבקשה הגישו 18 מעובדי החברה שמבקשים למנות את עוה"ד חיות גרינברג למפרקת. לדבריהם, מתן צו פירוק לחברה יאפשר להם להיפרע תחילה מנכסי החברה בהתאם לזכאותם בדין הקדימה ולקבל את גמלתם מהמוסד לביטוח לאומי.

טרילוג'יקל היא חברה פרטית שעוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות תקשורת לגופים ולמוסדות. העובדים מציינים גם כי ניתן להציל את המצב ולכל הפחות לצמצם את היקף הנזק באמצעות מינוי בעל תפקיד מיידי, שכן לחברה צפויים תקבולים בסכומים משמעותיים בחודש הקרוב מלקוחות פרטיים וכן מצה"ל, רכבת ישראל, ורשות שדות התעופה, המקבלים ממנה שירות שוטף, ואף מספר הזמנות מוכנות לאספקה לחודשים ינואר-פברואר 2017.

עו"ד יוסי בנקל, המנהל המיוחד של פישמן, ייחד לטרילוג'יקל חלק בדו"ח שהגיש השבוע לבית המשפט. הוא כתב כי החברה שהייתה חלק ממצבת נכסיו של פישמן ושהושקעו בה עד היום עשרות מיליוני שקלים, הועברה בהתחלה מנכסי משפחת פישמן לחברת פורילנד השקעות, בבעלות טל מניפז (בעלה של ענת מניפז, בתו של פישמן, י.ג.) ובימים אלו מועברות המניות מפורילנד לחברת אל-מטר בבעלות אביו של החתן טל מניפז- יובל מניפז, תמורת סכום של מיליון שקל והזרמה נדרשת של 1.5 מיליון שקל.

אלא שההזרמה הזו לא בוצעה בסופו של דבר. בעקבות הדו"ח פנה היום יובל מניפז למנכ"ל החברה, מנשה טרם, והודיע על ביטול ההשקעה בחברה. "לפני ימים ספורים פנה עו"ד בנקל לבית המשפט והשתמש בעסקה של טרילוג'יקל כדוגמא המעוררת חשש להברחת נכסים. ממכתבו עלתה בבירור הכוונה לתקוף את שתי העסקות, יהיו נסיבותיהן אשר יהיו, וזאת על אף שהוא ידע על הצורך המיידי של החברה בהזרמת הון וכי בעלי מניות אחרים בחברה אישרו את תנאי ההשקעה", כתב מניפז. "על אף שחברת אל מטר הודיעה לבנקל במפורש על מצבה האקוטי של טרילוג'יקל, ועל הצורך בשמירה על דיסקרטיות בשל תחומי עיסוקה, חשף המנהל המיוחד את העניין בפני הציבור הרחב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker