הדיילת של פישמן - וחובות המיליונים בחשבון המט"ח שלה

הערבות ניתנה בעבור חשבון שהיה בו מסחר במט"ח, ללא הגבלה, בבנק אגוד

יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
למצולמת אין קשר לכתבה
יסמין גואטה

רוב החובות שעמם מתמודד כעת אליעזר פישמן הם תולדה של ערבויות אישיות שעליהן חתם — כך עולה מדו"ח המנהל המיוחד, עו"ד יוסי בנקל. רוב הערבויות שמפורטות בטבלה המצורפת לדו"ח, למעט אחת, נחתמו על ידיו להבטחת חובות של חברות מקבוצת פישמן.

הערבות הראשונה בטבלה נחתמה כבר ב–1986, בעבור בנק לאומי, להבטחת חובותיה של חברת השקעות כדאיות. מאז עד 2015 חתם פישמן בסך הכל על 34 ערבויות, רובן ללא הגבלת סכום.

בטבלה אפשר למצוא למשל ערבות בסכום של 25 מיליון דולר שנחתמה על ידי פישמן לבנק לאומי במארס 2002, לטובת נכסי משפחת פישמן. ב–2011 חתם פישמן לבנק הפועלים על ערבות של 30 מיליון שקל בעבור נכסי משפחת פישמן ניהול, ובאוקטובר 2015 חתם על ערבות של 30 מיליון שקל לבנק הפועלים להבטחת חובותיה של הום סנטר.

ואולם הערבות המסקרנת ביותר בדו"ח מופיעה בתחתית הרשימה, והיא יוצאת דופן מפני שלא ניתנה להבטחת חובותיה של הקבוצה — אלא בעבור הדיילת במטוסו הפרטי של פישמן. הערבות ניתנה בעבור חשבון שהיה בו מסחר במט"ח, ללא הגבלה, בבנק אגוד. נכון להיום, צבר חשבון הדיילת חוב שלא מפורט על ידי המנהל המיוחד, אך ל–TheMarker נודע כי מדובר בחוב של 14 מיליון דולר.

עד היום ביקש בנק אגוד לגבות חוב של 214 מיליון שקל שפישמן ערב לו, ומגובה בחלקו בביטחונות ששוויים נמוך בהרבה מהחוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker