ביהמ"ש על שותפיו של אלון חסן: פגעו בשמם הטוב של עובדי נמל אשדוד

בית המשפט המחוזי בבאר שבע אישר את הסדר הטיעון שנחתם עם האחים בלטר: "עובדות כתב האישום מגוללות מסכת חמורה ומתמשכת של עבירות מרמה בהיקף עצום" ■ התיק בעניינם של יו"ר ועד העובדים לשעבר, אלון חסן, ומנכ"ל הנמל לשעבר, שוקי סגיס - עודנו מתנהל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע אישר היום (ג') את הסדר הטיעון שנערך בעניינם של האחים בלטר, שותפיו העסקיים של אלון חסן. על יניב בלטר נגזר עונש של 18 חודשי מאסר בפועל. על אחיו, אורי בלטר, נגזרו 6 חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות. בנוסף, הורה בית המשפט על חילוט של 3.5 מיליון שקל, וכן על קנסות שיושתו על האחים בסך של למעלה ממיליון שקל. התיק בעניינם של הנאשם המרכזי - יו"ר ועד העובדים לשעבר, אלון חסן - מנכ"ל הנמל לשעבר, שוקי סגיס, ובן דודו של חסן, דוד חסן - עודנו מתנהל.

האחים בלטר הודו והורשעו, יחד עם חברת דנה לוגיסטיקה בבעלות יניב בלטר, בקשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. בגזר הדין הדגישה השופטת גילת שלו כי "הנאשמים פגעו בשמם הטוב של כלל עובדי נמל אשדוד, שכן העבירות בוצעו בניצוחו של יו"ר ועד העובדים שלהם ומי שהתיימר לקדם ולהבטיח את ענייניהם ואת סביבת עבודתם".

יניב בלטרצילום: מוטי מילרוד

לדבריה, "עובדות כתב האישום בהן הורשעו הנאשמים מגוללות מסכת חמורה ומתמשכת של עבירות מרמה בהיקף עצום אשר פגעו פגיעה קשה בנמל אשדוד, בלקוחותיו אשר נאלצו לשכור את שירותי הנאשמים תמורת ממון רב מחשש שתיפגע פרנסתם, בעובדיו שנוצלו מבלי דעת להגשמת מטרותיהם הפרטיות והתעשרותם של הנאשמים ועובד הציבור, וכן פגעו בקופה הציבורית ובציבור בכללותו".

כתב האישום שהוגש במארס 2016 מתאר את פעולותיהם של הנאשמים להפקת טובות הנאה אסורות לחסן ולמקורביו, בהיקף של מיליוני שקלים, מפעילות תפעולית שהתנהלה בתחומי נמל אשדוד במהלך השנים 2013-2010. זאת, בין היתר, על ידי ניצול מעמדו של חסן להשגת התקשרויות כספיות פסולות לחברת דנה לוגיסטיקה. דנה לוגיסטיקה הוקמה ב-2010 על ידי בן דודו של חסן, דוד חסן, ויניב בלטר. כדי להסתיר את הזיקה של החברה לחסן היא נרשמה על שם יניב בלטר בלבד. אחיו אורי בלטר הוצג כמנכ"ל החברה מול הנהלת הנמל ובכלל, ושימש מורשה החתימה בחשבונותיה - אף שבפועל הוא לא שימש כנושא משרה בחברה.

על פי כתב האישום, חסן ומנכ"ל הנמל לשעבר, שוקי סגיס, איפשרו לדנה לפעול בתוך נמל אשדוד על מנת לקדם את תועלתם הכספית והאישית של חסן ומקורביו. דנה לוגיסטיקה שימשה על פי הנטען כפלטפורמה להלבנת הון ולהעברת כספי שוחד לחסן, וכן לפעילות עבריינית כלפי נמל אשדוד, יצואני המתכות והחברות נשר, כי"ל ושמן. כתב האישום מתאר כיצד חסן וסגיס פעלו לכאורה בניגוד עניינים חריף לתפקידם הציבורי ובדרכי מרמה, כדי שדנה לוגיסטיקה תקבל חוזים ועבודות מלקוחות מובילים בנמל.

על פי כתב האישום, הם ניצלו את תלותם הכלכלית של אותם לקוחות בנמל ובוועד העובדים, והציגו בכזב את חברת דנה כגורם ששכירת שירותיו הכרחית לפתרון בעיותיהם של לקוחות הנמל מול הנמל וועד העובדים שלו. התקשרויות אלה, שהלקוחות נאלצו להתקשר בהן עם חברת דנה לוגיסטיקה, הזרימו לקופתה עשרות מיליוני שקלים, שהועברו בחלקם כשוחד לחסן באמצעות עסקיו הפרטיים, ואף שימשו לעסקות בינלאומיות של סחר בדלק גנוב והלבנת הון.

אלון חסןצילום: עופר וקנין

התיק מנוהל ע"י עו"ד עמיחי חביביאן ועו"ד צחי יונגר מפרקליטות מחוז דרום (פלילי); יניב בלטר ודנה לוגיסטיקה מיוצגים על ידי עוה"ד רונן רוזנבלום ודניאל קליין; אורי בלטר מיוצג על ידי טל שפירא ואריאל כפרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker