חצי שנה אחרי מכירת מגה: הנאמנים דורשים שכר טרחה חסר תקדים

הנאמנים הגישו לבית המשפט בקשה לפסוק להם שכר טרחה שעשוי להגיע לסכום של כ-153 מיליון שקל ■ "מדובר בתיק הקפאת הליכים והסדר נושים מהמורכבים ביותר שהתנהלו בארץ"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
משמאל לימין: גבי טרבלסי, אהוד גינדס ואמיר ברטוב
משמאל לימין: גבי טרבלסי, אהוד גינדס ואמיר ברטובצילום: עופר וקנין וגילי ומירית סטודי

חצי שנה אחרי מכירת רשת מגה ליינות ביתן, נאמני מגה מבקשים לגזור את הקופון. הנאמנים שמונו על ידי בית המשפט, רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר ברטוב, הגישו השבוע לבית המשפט המחוזי בלוד בקשה לפסוק להם שכר טרחה בסכום חסר תקדים, שעשוי להגיע לכ-153 מיליון שקל.

שלושת הנאמנים מונו לפני כשנה, עם מתן צו הקפאת הליכים לרשת מגה, שנקלעה לחובות של למעלה ממיליארד שקל והגישה לבית המשפט בקשה להקפאת הליכים. עד כה, חולק לנושים סכום של 486 מיליון שקל, ולכן בשלב זה מבקשים הנאמנים לאשר להם 7% מהסכום הזה - כלומר 34 מיליון שקל.

הנאמנים מציינים כי על בסיס תביעות החוב שהוגשו להם עד היום, סך החובות לנושים הוא כ-1.2 מיליון שקל. לדבריהם, תוצאת הפעילות שלהם בתקופת ההקפאה, תביא בסופו של יום לקופת הפירוק כ-1.025 מיליארד שקל, כלומר, שיעור ההחזר הממוצע לנושים צפוי לעמוד על כ-85%. הנאמנים מבקשים מבית המשפט לאשר להם בסופו של דבר שכר טרחה של 15% מתוך הסכום שיחולק בפועל לנושים, כ-153 מיליון שקל. שכר הטרחה הזה יגבה הדרגתית בהתאם לשיעור החלוקה באחוזים שיצליחו להחזיר בפועל לנושים.

הנאמנים מתבססים בבקשה שלהם על תקנה 8א לתקנות החברות, שקובעת שכר חלוקה על פי תוצאה, כלומר, שכר שנגזר מהצלחת הטיפול והתועלת שנוצרה בפועל לנושים. על פי התקנה, רשאי בעל תפקיד "לבקש שכר טרחה מתוך סך כל הנשייה שחילק בפועל לכל הנושים, בכסף או בשווה כסף" על פי אחוזים הנגזרים משיעור החלוקה בפועל לכל הנושים.

תקנות השכר קובעות כי בגין חלוקה של למעלה מ-80% מסך הנשייה, השיעור שישולם כשכר טרחה הוא 11%-12%. התקנות גם קובעות כי "בנסיבות מיוחדות, שנבעו ממאמץ מיוחד, רשאי בית המשפט לפסוק שכר של בין 12%-15% מסך הנשייה לחלוקה". הנאמנים נסמכים על כך וטוענים כי במקרה הזה מגיע להם שכר טרחה של 15%.

לטענתם, "מדובר בתיק הקפאת הליכים והסדר נושים מהמורכבים ביותר שהתנהלו בארץ מאז ומעולם, ושהסתיים בפועל בשיקום של חברה תפעולית, אגב אישור הסדר נושים, שהגשים את האינטרסים של הנושים אף מעבר לציפיות". לדבריהם, תפקידם התאפיין באינטנסיביות ועבודה רבה, ודרש נטילת סיכונים מחושבים, קבלת החלטות מורכבות, יצירתיות והשקעת כמות עצומה של שעות עבודה.

סניף של רשת מגה
סניף של רשת מגהצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker