נדחתה בקשתה של ענבל אור לעכב מכירת הפרויקטים שלה

אור הגישה את הבקשה בטענה כי המכירה תגרום לה לנזקים, והוסיפה כי להערכתה סיכויי הערעור שהגישה על החלטתו של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין - גבוהים ■ השופט ג'ובראן: "לא מצאתי ממש בטענות של אור"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אור בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, באפריל
ענבל אור בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, באפרילצילום: עופר וקנין

בית המשפט העליון דחה היום (ד') את בקשתה של ענבל אור לעכב את מכירת הפרויקטים של אור סיטי נדל"ן על ידי המפרק איתן ארז. "לא מצאתי ממש בטענות של אור שלפיה מכירת הנכסים תגרום לנזק בלתי הפיך", פסק השופט סלים ג'ובראן.

אור הגישה לבית המשפט את הבקשה לעיכוב המכירה של נכסי החברה בטענה כי זו תגרום לה נזקים, והוסיפה כי להערכתה סיכויי הערעור שהגישה על החלטתו של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין - גבוהים.

לדבריה, אורנשטיין שגה כשקבע כי ההסכם שעליו חתמה עם שלי נרקיס, במסגרת המכירה הכפולה שביצעה לאחת הדירות שלה, מהווה מרמה והעדפת נושים. לטענתה, לא היה מקום לקבוע כי הסכם זה מצדיק מתן צו כינוס נכסים. עוד אמרה, כי החלטתו של אורנשטיין להכריז עליה פושטת רגל היתה שגויה.

בתגובה לבקשה שהגיש עו"ד ארז, נטען כי יש לדחות את בקשתה של אור, וזאת לנוכח חוסר תום לב והיעדר ניקיון כפיים מצדה. לדבריו, אור לא ממלאת אחר הוראות שונות של בתי המשפט בעניין הוצאות שעליה לשלם ודו"חות שעליה להגיש.

לטענת ארז, סיכויי הערעור של אור במקרה זה קלושים, בשל העובדה כי החלטות בית המשפט בעניין הנכסים השונים מפורטות, מנומקות ומבוססות. הוא הוסיף כי עיכוב ביצוע פירוק החברות מקפיא דה פקטו מיזמי בנייה רבים בהם היתה מעורבת אור. הקפאה זו משפיעה על מאות משפחות שהשקיעו באותם המיזמים את כספן, ולשיטתו אף מעמידה בסכנה את אפשרות מימושם של אותם המיזמים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker