העוזרת האישית של רונאל פישר: "היתה הרגשה של אדרנלין, של דברים אסורים"

בעדותה בבית המשפט סיפרה העוזרת האישית של רונאל פישר על הקשר שנוצר בינו לקצין המשטרה ערן מלכה ■ בית המשפט העליון דחה את בקשתו של הקבלן יאיר ביטון, לקוחו של פישר, שלא להציג לעדה שאלות הנוגעות לעניינים המצויים תחת חיסיון עורך דין־לקוח

יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רונאל פישרצילום: אוליבייה פיטוסי
יסמין גואטה

העוזרת האישית של רונאל פישר החלה לפני שבועיים בעדותה בבית המשפט המחוזי בירושלים, ומספרת על השתלשלות האירועים שהובילה לפרשת רונאל פישר. העוזרת האישית, ששמה נאסר לפרסום והיא מכונה ע', נחקרה במחלקה לחקירות שוטרים וחתמה על הסכם עד מדינה. עדותה נמשכה בימים האחרונים ותימשך בשבוע הבא.

בפרשה מואשם פישר בעבירות שוחד ושותפתו למשרד, עו"ד רות דוד, פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, מואשמת, בין היתר, בשיבוש הליכי משפט.

שלשום דחה בית המשפט העליון את התנגדותו של הקבלן, יאיר ביטון, המעורב בפרשה, להציג לע' שאלות הנוגעות מבחינתו לעניינים שחוסים תחת חיסיון של עורך דין־לקוח. פישר היה עורך דינו של פישר. ביטון הגיש ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי שקבע כי חיסיון עו"ד־לקוח לא נועד לשמש "עיר מקלט" ללקוח לשם ביצוע עבירות פליליות.

בית המשפט המחוזי התיר למח"ש לשאול את העדה שאלות, ובלבד שהיא תודיע מראש שהיא מעניקה חיסיון שימוש מוחלט בכל דבר שייאמר על ידה בעניינו של ביטון, וזאת בהליכים פליליים עתידיים וכן בהליכי חקירה. בערעור שהגיש ביטון הוא טען כי הנזק שייגרם לו הוא בלתי־הפיך. השופטת אסתר חיות קיימה דיון שבסופו קבעה כי לביטון אין זכות לערער על ההחלטה.

ע' סיפרה על דוכן העדים, באולמו של השופט משה סובל, על החברות הקרובה בין פישר לביטון, שהביאה לדליפה הראשונה של חומרים מיחידת להב 433 של המשטרה היישר למשרדו של פישר. "זה התחיל מפעם אחת שהיתה פגישה בלילה, ורונאל הסביר לערן (מלכה, י.ג) כמה יאיר (ביטון, י.ג) חשוב לו ושיבדוק מה קורה שיכול להיות שמתנהלת נגדו איזה חקירה, אני לא זוכרת בדיוק איך זה היה, אבל הפעם הראשונה שנחשפתי למידע שערן הביא, זה היה כשערן הביא חומר על יאיר", הודתה.

לבית המשפט הגיעה ע' מלווה בהוריה ובני משפחה נוספים. הוריה היו אלה שעודדו אותה לחתום על ההסכם עם מח"ש. את פישר הכירה דרכם. "ההורים היו חברים, הפקתי בר מצווה עבור בנו ואז הקשר בינינו התהדק. הוא הציע לי לבוא לעבוד במשרדו. העוזרת האישית שלו עזבה את המשרד, והוא חיפש עובדת חדשה, אז באתי". על הקשר שלה עם רות דוד, פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, סיפרה: "רותי במשרד היתה כמו אמא עבורי. הכרתי אותה כי היא היתה בהתחלה מיודדת עם רונאל ואחר כך נכנסה להיות שותפה במשרד".

צילום: עופר וקנין

היחסים של פישר עם מלכה התפתחו לדבריה באופן הדרגתי. "היחסים התחילו להיות יותר חבריים, ואז ערן היה מגיע בשעות הערב למשרד, בשעות הלילה, כשאין אף אחד כבר במשרד. הוא לא רצה שיראו אותו במשרד, אז הוא היה מגיע בשעות הלילה כשאין עורכי דין", סיפרה.

בלילות היו יושבים יחד במשרד ושותים ויסקי. היא לדבריה ידעה שמלכה הוא חוקר מוערך בלהב 433. "לאחר תקופה, הקשר התהדק והוא היה מספר על החוויות שלו. על תיקים שמתנהלים, תיקים שנחקרים על ידו שהולכים להיחקר על ידו ביחידה".

ואת הסיפורים האלה הם מינפו להזדמנות כלכלית. "התכלית היתה שרונאל יכין לקוחות או אנשים קרובים לחקירות עתידיות שהולכות להתבצע. ערן היה מעלה פרשה שהולכת להיחקר, ואז היינו מחפשים אדם שלישי שישלח את הלקוח למשרד כי אי־אפשר לפנות ישירות ללקוח. הלקוחות היו מגיעים, ואז היינו מכינים אותם לחקירות. ע' סיפרה על הדרך בה כל זה עבד, מלכה היה שולח לה מסמכים משטרתיים במייל, היא היתה מדפיסה אותם ושמה אותם במגירה של פישר. מלכה גם אמר לה לדבריה למחוק את המיילים וגם לימד אותה איך למחוק את ההיסטוריה.

"אני לא כל כך הייתי מסתכלת על המסמכים האלה, הייתי נרתעת מהם, אני רק זוכרת שהיו שם מסמכים עם שאלות בלי תשובות...הרגשתי שזה כביכול פריצה כשאני נכנסת מהר עושה את הדברים ומוחקת ויוצאת... זו היתה הרגשה פנימית כזו של אדרנלין של דברים אסורים, אי אפשר להסביר. בגלל זה גם לא הייתי קוראת את המסמכים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker