האם פישמן משתמש באשתו כ"צינור מילוט להברחת נכסים?"

עו"ד יוסי בנקל, המנהל המיוחד לנכסי אליעזר פישמן, הגיש בקשה לשופט אורנשטיין שבה הוא טוען כי טובה פישמן מחזיקה בנכסים שאינם משועבדים בשווי עשרות מיליוני שקלים - שצריכים גם הם לשמש לפירעון חובות

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אליעזר פישמן, אייל פישמן , טובה פישמן
אפרת נוימן

המנהל המיוחד לנכסים של אליעזר פישמן הגיש אתמול (ד') בקשה דחופה לשופט איתן אורנשטיין בבית המשפט המחוזי בתל אביב לתת במעמד צד אחד צו זמני אשר אוסר על הרעיה, טובה פישמן, או למישהו מטעמה לבצע כל דיספוזציה (שינוי בנכסים) מכל מין וסוג שהוא בנכסים אשר היא הבעלים שלהם או שהם בשליטתה, או בחזקתה הישירה או העקיפה - בישראל ובחו""ל.

אורנשטיין קבע שהוא איננו מוצא סיבה לדון בבקשה במעמד צד אחד והורה על קיום דיון במעמד הצדדים ב-8 לינואר.

בנקל, אשר מונה לפני כשבועיים על ידי אורנשטיין לתפקיד, מבקש להורות לטובה פישמן להימנע מהוצאה של נכסים מרשותה, לשעבד אותם או לשנות את מצבם. בקשה נוספת היא להורות לטובה פישמן שלא למשוך כספים או להעביר כספים מחשבונות הבנק או להעניק זכות כלשהי למישהו בחשבונות הבנק שבשליטתה או בבעלותה או שיש לה בהם זכות חתימה – מעבר למטרת כיסוי דמי מחיה של בני הזוג.

בנקל מנמק את בקשתו בכך שמדובר בבני זוג אשר נשואים למעלה מחמישים שנה וניהלו משק בית משותף, וכל הונם ונכסיהם נוצרו ונצברו במהלך הנישואים. לכן, על פי הדין בישראל, בני זוג שחיים יחדיו חיים תקינים, נהנים זה מעסקיו ונכסיו של זו ולכן גם חייבים זה בחובותיו של זו, כשעסקיו של אחד מהם נקלע לקשיים.

המנהל המיוחד מציין כי לפי הסדר הנושים שהגיש פישמן ולפי דו"ח שפישמן מסר לו השבוע, בולטת העובדה כי בני הזוג מנסים ליצור מראית עין של הפרדה, מלאכותית בעליל, בין נכסיו ובין נכסיה של טובה. 

"כדי להדגיש את האבסורד באופן בו נוהגים הם נפנה להצעת הסדר הנושים שהוגשה, כאמור, על ידי החייב ממנה עולה כי בית המגורים בו מתגוררים הוא והמשיבה מזה עשרות שנים רשום על שמה של המשיבה לבדה. על כן לשיטתם היא תעמיד אותו למכירה ותפריש אך חלק זעיר מתמורת המכירה לטובת ההסדר המוצע.

השופט איתן אורנשטיין צילום: עופר וקנין

"כזאת אין לאפשר ובעיקר אין לאפשר כי נכסי המשיבה לא ישמשו לפירעון חובותיו של החייב לנושיו ותחת זאת ישמשו, חלילה, כצינור מילוט והברחת נכסים האמורים לשרת חובות אלה".

בנקל מונה רשימה ארוכה של נכסים בהם מחזיקה טובה פישמן בשיעור של 50% (ובהם חברת נכסי משפחת פישמן ניהול, אוניל בנייה, כדאי יועצים ועוד) וזאת בנוסף לנכסים שונים בישראל ובעולם ולחשבונות בנק ובהם מיליוני שקלים במזומן וניירות ערך. 

"כך הלכה למעשה, אשת החייב מחזיקה היום בנכסים אשר למיטב ידיעת המבקש אינם משועבדים לצדדים שלישיים ואשר ערכם (על פי הערכות החייב עצמו בהסדר הנושים המוצע)  מסתכם, בהערכה זהירה, בעשרות רבות של מיליוני שקלים וכפי הנראה, אף למעלה מכך, כאשר חלקם נזיל וניתן להשתמש בו באופן מיידי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker