המשנה ליועמ"ש לעניינים כלכליים: מאיר לוין, מנהל המחלקה הבינלאומית ברשות ני"ע

לוין, שמחליף בתפקיד את אבי ליכט, עובד בארבע השנים האחרונות ברשות נייירות ערך ולפני כן היה שותף במשרד גורניצקי ■ באחרונה גם נבחר רז נזרי למשנה ליועמ"ש (חקיקה) כך שכעת יש למצוא לו מחליף בכובע המשנה ליועמ"ש (פלילי)

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיר לויןצילום: רשות ניירות הערך
אפרת נוימן

משרד המשפטים הודיע היום כי ועדת האיתור למילוי משרת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (כלכלי-פיסקאלי) החליטה להמליץ לשרת המשפטים איילת שקד לבחור לתפקיד את עו"ד מאיר לוין לאחר שקיימה ראיונות עם המועמדים הסופיים שזומנו להופיע בפניה.

לוין מחליף את עו"ד אבי ליכט שנבחר במאי לתפקיד (חדש) של משנה ליועץ המשפטי לממשלה לענייני ניהול ותפקידים מיוחדים. בתפקיד זה ליכט אחראי על כלל ההיבטים הניהוליים של מחלקת יייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים.

לוין, בן 42, מכהן כיום כיועץ הבכיר לפרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות לניירות ערך וכמנהל המחלקה הבינלאומית ברשות. בתפקידים קודמים הוא כיהן כיועץ משפטי ברשות, כסגן מנהל מח' התאגידים של הרשות, ולפני כן היה שותף במשרד עו"ד גורניצקי ושות'.

לוין החל עבודתו ברשות ניירות ערך בשנת 2012 בתפקיד סגן מנהל מחלקת תאגידים. בראשית שנת 2014 מונה ליועץ המשפטי של מחלקת תאגידים. 

לפני שהגיע לרשות, בשנים 2012-2002 עבד לוין במשרד עורכי הדין גורניצקי ושות', תחילה כעורך דין ולאחר מכן כשותף. את התמחותו עשה בבית המשפט העליון אצל השופט אליעזר ריבלין.

לוין הוא בעל תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר שני במינהל עסקים עם התמחות במימון, שניהם מאוניברסיטת בר אילן. הוא מתגורר ברעננה ונשוי לבתו של מו"ל ישראל היום, אשר בהרב ולהם 4 ילדים.

בראש ועדת האיתור עמד היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, וחבריה היו: אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים; משה דיין, נציב שירות המדינה; פרופ' צילי דגן, נציגת האקדמיה; ועו"ד אלי בכר.

המחליף של אורית קורן

לפני כשבוע, ועדת איתור נוספת בראשות מנלדביט המליצה על עו"ד רז נזרי לתפקיד המשנה ליועמ"ש לממשלה (משפט חוקתי-ציבורי) כמועמד יחיד. נזרי החליף את עו"ד אורית קורן שפרשה לגמלאות. בחמש וחצי השנים האחרונות מילא נזרי את תפקיד המשנה ליועמ"ש (פלילי) כך שכעת ועדה נוספת תידרש למצוא מחליף לנזרי בכובעו הקודם כמשנה לעניינים פליליים.

בוועדה שבחרה בנזרי, מלבד פלמור, היו חברים גם איילה גונן, סגנית נציב שירות המדינה; פרופ' דודי שוורץ, נציג האקדמיה; ועו"ד אלי בכר, נציג רה"מ. בחודשים האחרונים הייתה מקובלת במסדרונות משרד המשפטים המוסכמה שלפיה כס המשנה החוקתי מובטח לנזרי. הוא נתפס כמועמד הרצוי בעיני השרה שקד שהמליצה עליו לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה והיא מעוניינת להציב אותו בעמדה שתאפשר לו להתמודד על תפקיד היועץ בעתיד.

נזרי, בן 44, הוא בעל תואר ראשון במשפטים ומדעי המדינה ותואר שני במשפטים (שניהם בהצטיינות יתרה) מאוניברסיטת בר-אילן, הוא החל את דרכו במשרד המשפטים בשנת 2000, במהלך השנים כיהן כעוזרו הבכיר של היועמ"ש לממשלה מני מזוז ולאחר מכן כיהן כעוזרו הבכיר של היועמ"ש יהודה וינשטיין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker