בשורה טובה לנכשלים בבחינת לשכת עורכי הדין: חלק מההשגות התקבלו - כמה עברו?

הוועדה הבוחנת של לשכת עורכי הדין קיבלה את השגות המתמחים בנוגע לארבע שאלות בבחינה האחרונה, ואף פסלה שתיים מהן ■ הוועדה: "לא היתה כל כוונה להקשות ולהחמיר במיוחד"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בחינת לשכת עורכי הדין
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בשורה טובה למתמחים שנכשלו בבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין שהתקיימה באוקטובר. הוועדה הבוחנת של לשכת עורכי הדין הודיעה היום (א') על קבלת השגות שהוגשו בנוגע לארבע שאלות בבחינה. כתוצאה מקבלת ההשגות הללו, שהביאו לפסילה של שתיים מהשאלות ולקבלת תשובות נוספות עבור השתיים הנותרות, עברו את הבחינה 169 נבחנים נוספים - ואחוז המעבר הכללי עלה מ-30% ל-37%. אחוז מעבר הנבחנים אשר להם זו הבחינה הראשונה עלה מ-42% ל-49%.

בבחינה האחרונה נרשם שפל חדש. מתוך 2,481 המתמחים שניגשו לבחינת ההסמכה - 30% בלבד עברו את הבחינה, בציון ממוצע של 57.3. תוצאות הבחינה גררו תגובות קשות. "אני מלווה כ-25 שנה את בחינות הלשכה ומעולם לא היו תוצאות קשות כאלה", אמר מנשה כהן, יו"ר מחשבות, חברת הכנה לבחינות הלשכה.

חברי הוועדה ניצלו היום את ההזדמנות להתייחס לטענות המתמחים, לפיהן הבחינה נועדה להכשיל כמה שיותר נבחנים, לבקשת לשכת עורכי הדין שנלחמת בהצפת המקצוע. בין היתר הועלו טענות הנוגעות למי שעומד בראש הוועדה, נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה יוסף אלרון. אלרון הוא אחד מהמועמדים של לשכת עורכי הדין לבית המשפט העליון.

"חברי הוועדה מכהנים בה בהתנדבות על פי מינוי ישיר מאת שרת המשפטים, איילת שקד. הוועדה עצמאית ובלתי תלויה, ובניגוד מוחלט לחלק מהפרסומים והטענות השונות, לשכת עורכי הדין אינה מעורבת בניסוח השאלות בבחינה, והטלת דופי בשיקולי הוועדה ועבודתה אינה במקומה. אין ולא היתה כל כוונה או מגמה להקשות ולהחמיר במיוחד במועד הבחינה האחרון, ושיקולי הוועדה הינם ענייניים בלבד", נכתב בהודעה שהפיצה הוועדה.

ראש לשכת עורכי הדין עו"ד אפי נוה מסר בתגובה כי "כפי ששרת המשפטים הודיעה לאחרונה, בשנה הבאה תשתנה מתכונת בחינת ההסמכה באופן שלצד הדין הפרוצדורלי הקיים היום יתווספו לה גם דין מהותי וניסוח מסמכים משפטיים. מתוך כך, הלימודים המהותיים במהלך כל ארבע שנות הלימוד של הסטודנטים יוכלו לבוא לידי ביטוי אמיתי, באופן שהבחינה במתכונתה החדשה תשקף ידע משפטי, ניתוח משפטי וניסוח משפטי, ויש לקוות שלא יהיו עוד טענות מסוג אלה שעלו לאחרונה ביחס לבחינת ההסמכה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker