עו"ד נבות תל צור יושעה לשנה מעריכת דין, התיק הפלילי נגדו ייסגר

לפי הסדר הטיעון שנחתם עם תל צור, הוא יודה בעבירה שיוחסה לו בקובלנה המשמעתית שהוגשה נגדו - התנהגות שאינה הולמת את מקצוע עריכת הדין ■ תל צור: "אני מקבל את הביקורת, אך לא דבק רבב פלילי בהתנהלותי"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עו"ד נבות תל צור
עו"ד נבות תל צורצילום: עופר וקנין

משרד המשפטים הודיע היום (ד') כי התיק הפלילי נגד עו"ד נבות תל צור, שותף בכיר במשרדו של רם כספי, בעבירות שיבוש הליכי משפט והדחת עד - ייסגר. זאת, לאחר שתל צור הגיע עם הפרקליטות להסדר טיעון משמעתי, שלפיו יודה בעבירות שיוחסו לו בקובלנה המשמעתית שהגישה נגדו המדינה היום (ד') לבית המשפט המשמעתי המחוזי של לשכת עורכי הדין. במסגרת הקובלנה הואשם תל-צור בהתנהגות שאינה הולמת את מקצוע עריכת הדין. הצדדים יעתרו לגזור עליו השעיה למשך 12 חודשים בפועל מעריכת דין. בנוסף, השופט יקבע תקופה של השעיה על תנאי. 

הרקע לקובלנה הוא התנהלותו של תל צור מול שולה זקן בעת משפט הולילנד. על פי הנטען, תל צור היה חברו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ייצגו בעבר בעניינים שונים, ייעץ לו ודאג לאינטרסים שלו - גם בתיקים שבהם לא ייצג אותו. זקן, ששימשה ראש לשכתו של אולמרט, נהגה להיוועץ בתל צור ולתת בו אמון, גם כשלא ייצג אותה. בתקופה שנגד אולמרט וזקן התנהל משפט הולילנד, נפגשה זקן ביוזמתה עם אולמרט כדי לשמוע את עמדתו על הסדר הטיעון שהוצע לה - והוא הציע לה להיפגש עם תל צור.

תל צור אכן נפגש עם זקן לבקשתה, בבית אמה, וזאת ללא ידיעתם של עורכי דינה. בפגישה דן תל צור עם זקן וייעץ לה בקשר להסדר הטיעון. הוא המליץ לה שלא לחתום עליו, מתוך כוונה לסייע לאינטרס של אולמרט חברו, וזאת על אף שבין זקן לאולמרט היה ניגוד אינטרסים באותו עניין. בהמשך לפגישה, הציע תל צור לזקן, בשמו של אולמרט, שאולמרט יפעל לכך שמקורבים אליו ישלמו לזקן שכר עבודה מוגדל וכן יעניקו לה סיוע כספי למימון סניגור פרטי, במידה שלא תמשיך להיות מיוצגת על ידי סניגוריה.

במאי 2014 הודיעה המשטרה כי היא גיבשה תשתית ראייתית נגד אולמרט  ותל צור, בגין החשד ששיבשו הליכי משפט והדיחו עד. ביוני 2016 קיבל תל צור הזמנה לשימוע לפני הגשת כתב אישום אך לאחר השימוע הושג הסדר זה.  

אולמרט עם שולה זקן בבית המשפט, ב-2012
אולמרט עם שולה זקן בבית המשפט, ב-2012צילום: אוליבייה פיטוסי

תל צור מסר: "קיבלתי בסיפוק רב את הודעת פרקליט המדינה על גניזת התיק הפלילי בענייני בעקבות הליך השימוע. סגירת התיק הפלילי משמעותה אחת – לא דבק רבב פלילי בהתנהלותי. מלכתחילה וכך הודעתי בעבר על יסוד ניסיון של 30 שנה כסניגור, ברור היה כי לא עברתי כל עבירה פלילית, וכי זו המסקנה האפשרית היחידה.

״אני מברך אפוא את פרקליט המדינה על החלטתו זו. כפי שאמרתי ביום החקירה הראשון, אני מקבל על עצמי את הביקורת מבחינת הנראות, על התנהלותי בפרשה זו, בעצם קיום הפגישה עם שולה זקן בהיותי מקורב לאולמרט. לפיכך, נטלתי אחריות במישור המשמעתי, תוך הטלת סנקציה, על מנת להביא פרשה זו לידי סיום ולהותירה מאחורי.

"עבודת הסנגוריה מהווה עבורי שליחות חשובה מאין כמוה ובתום פסק הזמן בכוונתי לשוב לפעול כסניגור ולהגן על חשודים ונאשמים, על מנת להבטיח את זכויותיהם ועשיית משפט צדק בעניינם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker