דוד שמרון עבר בדיקת פוליגרף בעניין סערת הצוללות - אלה התוצאות

פרקליטו האישי של ראש הממשלה מסר הערב כי משרדו לא ייצג את מיקי גנור או חברת "טיסנקורפ" מול גורם ממשלתי בעניין שיש לו נגיעה לנושא הצוללות וכי שכר הטרחה מגנור הסתכם באלפי דולרים בודדים בחודש, על פני התקופה

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד שמרון במסיבת עיתונאים של הליכוד, פברואר 2015צילום: מוטי מילרוד
אפרת נוימן

עורך דין דוד שמרון, פרקליטו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ערך לפני יומיים בדיקת פוליגרף פרטית בעניין סערת הצוללות. לפי הבדיקה ששמרון מסר הערב לתקשורת הוא נמצא דובר אמת כשענה שהוא לא סיפר לראש הממשלה על קשר כלשהו בינו לבין המספנות הגרמניות, הוא לא שוחח עם ראש הממשלה על מעורבותו ברכש של צוללות או כלי שיט אחרים, הוא לא שוחח עם ראש הממשלה על תחזוקה של צוללות או כלי שיט אחרים והוא לא סיפר לראש הממשלה לפני יום רביעי האחרון (לאחר שהפרשה נחשפה) שהוא מייצג את מיקי גנור.

בשבוע שעבר חשף רביב דרוקר בערוץ 10, כי שמרון משמש גם כפרקליטו של גנור, נציג החברה הגרמנית שמבקשת למכור לישראל צוללות. נתניהו מקדם עסקה לרכישת שלוש צוללות גרמניות בכ-1.5 מיליארד יורו, זאת למרות התנגדות בצה"ל. שר הביטחון הקודם, משה יעלון, אף ניסה לטרפד את העסקה.

שמרון צרף למכתב הפוליגרף הודעה מטעמו לפיה המשרד בו הוא שותף מחויב על פי "הסכם ניגוד עניינים" עם המדינה ועל פיו הוא פועל וכי "המשרד מעולם לא ייצג את מיקי גנור או חברת 'טיסנקורפ' הגרמנית מול גורם ממשלתי, בעניין שיש לו נגיעה לנושא הצוללות או כלי שיט אחרים, וממילא, אין צורך לומר שהמשרד לא קיבל ולא אמור היה לקבל שכר טרחה או עמלה, בגין עסקת הצוללות או כלי שיט אחרים בין 'טיסנקרופ' לבין מדינת ישראל". 

שמרון הוסיף כי הוא לא דיבר עם ראש הממשלה "דבר וחצי דבר בעניין שיש לו נגיעה כלשהי לנושא הצוללות או לכלי שיט אחרים מכל מין וסוג שהוא ונוכח האמור לעיל גם לא היה מקום לדיבור כזה בינהם״. הוא הוסיף כי תחילת הייצוג של גנור על ידי המשרד הייתה בנושאים שלא נגעו כלל למספנה הגרמנית. "בהמשך, כשמר גנור ניהל משא ומתן עם 'טיסנקרופ' ביחס להסכם הייעוץ שלו, הוא קיבל ייעוץ גם בעניין זה". 

לבסוף, מציין שמרון כי "שכר הטרחה שהתקבל מגנור לא היה חריג והוא הסתכם באלפי דולרים בודדים מדי חודש, בממוצע, לכל אורך התקופה". 

מוקדם יותר הערב, החליטו במשרד המשפטים כי בשלב זה אין מקום לערב את המשטרה בבדיקת הפרשה ובשלב זה לא עולה חשד לפלילים מהחומרים שנאספו . החומרים ממשיכים להיבחן במשרד המשפטים, כשבין היתר נבדקים הסדרי ניגודי העניינים של נתניהו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker