פרשת בן אליעזר: איילת אזולאי, יד ימינו של השר המנוח, מודה בכתב האישום

הפרקליטות טוענת כי אזולאי שהעבירה לג'קי בן זקן מידע שלא פורסם לציבור על עמדתם של חברי מועצת הנפט בעניין העברת זכויות רישיון הקידוח מחברת ACC לשמן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איילת אזולאי, לשעבר ראש לשכתו של בן אליעזרצילום: אילן אסייג

פרשת בן אליעזר: אחרי איש העסקים ג'קי בן זקן, גם איילת אזולאי, ראשת לשכתו של בן אליעזר לשעבר, איילת אזולאי מודה בכתב האישום. אזולאי מואשמת בעבירה של מרמה והפרת אמונים. לטענתה, הפעולות שהיא ביצעה הן מינוריות ולא חמורות, ולכן בכוונתה לבקש עונש ללא הרשעה. בפרקליטות לעומת זאת מתעקשים כי מדובר בעבירה חמורה, ולכן יש להרשיע את אזולאי ולהשית עליה לכל הפחות עונש של עבודות שירות.

אזולאי עבדה תחת השר לשעבר בנימין בן אליעזר ז"ל בתפקידיו השונים החל מ–1992 כמזכירה, כעוזרת, כמנהלת לשכה וכיועצת פרלמנטרית, והיתה יד ימינו.

הפרקליטות טוענת כי בן זקן רתם אותה לפעול יחד איתו בביצוע שורה של פעולות שמהוות הפרת כללים שחלים על עובדי ציבור וניצול מידע פנימי שהגיע אליה. בין היתר נטען כי בן זקן קיבל מאזולאי מידע שלא פורסם לציבור על עמדתם של חברי מועצת הנפט. בדיון שיתקיים מחר (ב') בבית המשפט המחוזי בתל אביב צפויה אזולאי לחזור בה מכפירתה בעובדות כתב האישום.

הפרקליטות טוענת כי אזולאי העבירה לבן זקן מידע שלא פורסם לציבור על עמדתם של חברי מועצת הנפט, שהחל לפעול בכל ערוץ אפשרי, הן באמצעות פניית באי כוחו במכתבים לחברי המועצה, הן על ידי הנעת אזולאי לפעולה מול חברי המועצה והן על ידי הפעלת לחץ פסול בעצמו על חלק מחברי המועצה - והכל על מנת שתתקבל החלטה בעד העברת זכויות רישיון הקידוח מחברת ACC לשמן.

אחרי מותו של בן אליעזר הודיעה הפרקליטות כי היא תמשיך לנהל את המשפט הפלילי נגד שאר הנאשמים בתיק בהם בן זקן, אברהם נניקשווילי, רוי מוצפי וצ'רלי יהודה וכן ראשת לשכתו של בן אליעזר לשעבר, אזולאי. חודש מאוחר יותר הגיעה הפרקליטות להסדר טיעון עם בן זקן שהואשם בסיוע להפרת אמונים של עובדת ציבור. בן זקן הודה והורשע בסיוע להפרת אמונים ונגזרו ארבעה חודשי עבודות שירות וקנס של 65 אלף שקל.

בשבועות האחרונים מנהל השופט בני שגיא את שלב התביעה בדיוני ההוכחות בתיק, אזולאי התייצבה לכל הדיונים האלה. בשבוע שעבר העיד יעקב מימרן, לשעבר הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה, שסיפר על פניות שקיבל מאזולאי לפגוש את בן זקן. "אני רואה בקשה של איילת כאילו היא באה מטעמו של השר, היה לכך חיזוק כשהשר שוחח עמי פעם אחת וביקש שאשתדל לעזור לג'קי בן זקן".

מימרן הסביר את התשובות שמסר לבן זקן: "השתדלתי כל ימי בשירות הציבורי לפגוש כל מי שמבקש לפגוש אותי, וכשבן זקן ביקש להיפגש — אמרתי לו בשמחה, ואכן נפגשנו במשרדי. הבהרתי לו שכל מה שאעשה בעניין בקשתו ייעשה בהתאם לנוהל ולחוק הנפט".

גם בנימין (ביני) זומר, מנכ"ל נובל אנרג'י ישראל, סיפר על דוכן העדים על שיחת טלפון שקיבל מאזולאי. "היא הציגה את עצמה כאיילת של פואד, היא אמרה שיש לה את ג'קי בן זקן על הקו ושאלה אם היא יכולה לחבר אותו אליי".

עורכת הדין יעל גרוסמן ושרון בן צבי מסרו בתגובה: "מאחר ומקומה של איילת אזולאי בכתב האישום זניח, אין טעם שניהול ההליך במשך חודשים ארוכים יגרום לה עוול מיותר. מטרת ההודאה היא לסיים את ההליך עבורה מוקדם ככל שניתן, כאשר בכוונתנו לבקש מביהמ"ש עונש ללא הרשעה".

סנגוריו של אברהם נניקשוילי, עו"הד נתי שמחוני, ויואב סננס ממשרד הרצוג פוקס נאמן מסרו בתגובה: "למר נניקשוילי לא הייתה מעורבות ו/או ידיעה כלשהיא באשר לפעולות שביצעה גב׳ אזולאי. חשוב להדגיש, כי להודאתה של הגב׳ אזולאי אין ולא יכול שתהא כל השלכה על ההליך כנגד מר נניקשוילי. מר נניקשוילי שם את מבטחו בבית המשפט ואנו חדורי אמונה כי חפותו אכן תוברר במסגרת ההליך המשפטי - ובסופו של יום יזוכה הוא  בדין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker