פרשת בן אליעזר: אחרי ג'קי בן זקן, הסדר טיעון נוסף עם איש הקש שהמיר את הכספים

צ'רלי יהודה ביצע עבור בן אליעזר שירותי המרת כספים על מנת שהשר לשעבר לא יצטרך להזדהות כמי שמחזיק 800 אלף שקל במזומן ■ יהודה הודה והורשע בעבירות של איסור הלבנת הון

יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השר לשעבר בנימין בן אליעזר ז"לצילום: אוליבייה פיטוסי
יסמין גואטה

אחרי מותו של השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר, הסדר טיעון נוסף בפרשה: הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון עם צ'רלי יהודה, שהואשם יחד עם בן אליעזר בפרשה. יהודה הודה והורשע בעבירות של איסור הלבנת הון. בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עליו היום חצי שנת מאסר על תנאי וקנס של 75 אלף שקל.

"מדובר במי ששימש, בשלושה אירועים שונים, כאיש קש עבור מר פואד בן אליעזר ז"ל, באופן שהמיר עבורו סכומים שונים במטבע חוץ, תוך שהוא מזדהה בשמו, ובכך מסווה את מקורם האמיתי". פסק השופט בני שגיא.

יהודה ביצע עבור בן אליעזר שירותי המרת כספים על מנת שבן אליעזר לא יצטרך להזדהות כמי שמחזיק ברשותו מזומן בהיקף גבוה. הוא הורשע בביצוע שלוש פעולות של המרת כספים בסכום כולל של 800 אלף שקל.

סנגוריו של יהודה, עורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטנברג, טענו היום בבית המשפט כי במקרה הזה פערי הכוחות בין בן אליעזר ליהודה היה קריטי. "בן אליעזר ניצל את פערי הכוחות האלה, את ההערכה ואת ההערצה שחש יהודה, ואת תפישתו של יהודה אותו כאדם בעל מעמד ציבורי, רם ושומר חוק".

בפרקליטות אמרו כי במסגרת השיקולים להסדר הטיעון נלקחה בחשבון העובדה שלראשונה עומד לדין בעבירה מסוג זה "מי ששימש כשליח, איש הקש, בנסיבות בהן לא קיבל טובות הנאה בעד פעולתו וכמו כן הוא לא היה נותן שירותי מטבע ולא היה בקשר עם תאגיד בנקאי".

אחרי מותו של בן אליעזר ביולי, הודיעה הפרקליטות כי תמשיך לנהל את המשפט הפלילי נגד שאר הנאשמים בתיק, בהם מלבד יהודה, אנשי העסקים אברהם נניקשווילי, ג'קי בן זקן, רוי מוצפי וכן ראש לשכתו של בן אליעזר לשעבר, איילת אזולאי. "יש אינטרס ציבורי מובהק לפעול נגד מי שהם נותני שוחד. לכאורה, חברות היא לא חזות הכל, יש כאן מיליונים שהועברו", אמרה נציגת הפרקליטות, עו"ד שרון כהנא.

בספטמבר הגיעה הפרקליטות להסדר טיעון עם איש העסקים ג'קי בן זקן, שהואשם בסיוע להפרת אמונים של עובדת ציבור. על בן זקן שהודה והורשע, נגזרו קנס של 65 אלף שקל וארבעה חודשי עבודות שירות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker